У Кропивницькому та Знам’янці запрацювали постійні пункти тестування на ВІЛ

У Кропивницькому та Знам’янці запрацювали постійні пункти тестування на ВІЛ

У Кропивницькому та Знам’янці запрацювали постійні пункти тестування на ВІЛ
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому та Знам’янці почали працювати постійні пункти тестування на ВІЛ. Про це Суспільному розповіла менеджерка проєкту "HealthLink" Олена Трифонова.

У Кропивницькому пункт працюватиме щосереди з 9:00 до 12:00 на базі наркологічного диспансеру за адресою: вулиця Академіка Корольова, 34/19. У Знам’янці – щочетверга – з 9:00 до 12:00 на базі Знам’янської міської лікарні.

За словами Олени Трифонової, постійні пункти тестування на ВІЛ допоможуть розвантажити лікарів та охоплять більше охочих дізнатися свій статус.

За перший день роботи у Кропивницькому на ВІЛ перевірили десятеро людей та роздали вісім тестів, аби люди могли пройти тестування на ВІЛ у себе вдома. У Знам’янці семеро людей перевірили на ВІЛ та роздали п'ять тестів для домашнього тестування.

Усі послуги пункту тестування – безкоштовні, анонімні та конфіденційні.

Що відомо

Нині на обліку в Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом у Кропивницькому перебувають 3,5 тисячі ВІЛ-інфікованих. У 2019 році в Кіровоградській області виявили 600 ВІЛ-інфікованих, у 2020-му – 426, за дев’ять місяців 2021 року – 269 людей.

Читайте також

  • Яку допомогу на Кіровоградщині можуть отримати хворі на ВІЛ та СНІД.
  • “Що я ВІЛ-інфікована — знає лише мама”. Жителька Кіровоградщини про свій діагноз.
На початок