Як комбінувати різні вакцини проти COVID-19, розповіла черкаська лікарка

Як комбінувати різні вакцини проти COVID-19, розповіла черкаська лікарка

Якщо у вашому пункті щеплень відсутня вакцина проти COVID-19, яку вам ввели під час першої дози, замість неї можна підібрати іншу. Як це правильно зробити, розповіла Суспільному головна санітарна лікарка Черкаської області Людмила Кравченко.

За словами Людмили Кравченко, нині Мінохорони здоров'я рекомендує інструкцію щодо комбінування різних видів вакцин.

"Відповідно до чинних наказів Міністерства охорони здоров’я України повноцінний захист від коронавірусної хвороби дають два щеплення. Друга доза вводиться відповідно до інструкції по застосуванню вакцини", — зауважила лікарка.

  • CoronaVac/Sinovac/Biotech  через 14-28 днів;
  • Сomirnaty/Phizer/Biotech  через 21-28 днів;
  • Moderna  через 28 днів;
  • AstraZeneka  через 4-12 тижнів.

"Якщо пацієнт пропустив із якоїсь причини друге щеплення, необхідно не зволікати і надолужити його при першій нагоді. Маючи два щеплення можна уникнути важкої хвороби, отримати зелений COVID-сертифікат, бути вільним від карантинних обмежень. Отримати другу дозу вакцини можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації, незалежно від того, де отримана вакцина", — зауважила Людмила Кравченко.

За її словами, найкраще використовувати одну й ту саму вакцину, як для першого, так і для другого щеплення. Втім, якщо та сама вакцина недоступна, або на першу вакцину сталася важка алергічна реакція, можна щепитися за такою схемою:

  • 1-ша доза - AstraZeneka, 2-га - Сomirnaty/Phizer чи Moderna через 28 днів;
  • 1-ша доза - Сomirnaty/Phizer чи Moderna, 2-га – Moderna чи Сomirnaty/Phizer через 28 днів.

Втім лікарка зауважила, що питання введення третьої (бустерної) дози вакцини від коронавірусної хвороби наразі розглядають у Міністерстві охорони здоров’я України. Введення бустерної дози буде регламентоване рішенням Оперативного штабу і відповідним наказом Міністерством охорони здоров’я України.

Що відомо

  • Черкащина із 12 листопада область перейшла у “червону” зону. Забороняється робота закладів громадського харчування, торгових центрів, ринків, магазинів, кінотеатрів, а також проведення масових заходів. Водночас обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників вакциновані, а відвідувачі мають ковідний сертифікат, або ж актуальний ПЛР-тест.
  • У Черкаській області вісім закладів (п'ять – "першої хвилі", п'ять – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 960 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 808 ліжок, це 92%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова. До цього списку планують додати ще дві лікарні.
  • В області працюють 101 пункт щеплень, 32 центри вакцинації та 25 мобільних бригад.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок