На Львівщині смертність немовлят менш ніж за рік знизилась на 15%. Як цього вдалось досягнути

На Львівщині смертність немовлят менш ніж за рік знизилась на 15%. Як цього вдалось досягнути

На Львівщині смертність немовлят менш ніж за рік знизилась на 15%. Як цього вдалось досягнути
Суспільне Львів

На Львівщині смертність новонароджених знизилася на 15 відсотків порівняно з минулим роком. Показник вирахували за підсумками дев’яти місяців. За словами лікарів, таких результатів вдалося досягнути завдяки оновленню медичного обладнання та покращенню якості надання медичної допомоги.

За три квартали минулого року на Львівщині народилось понад 16 тисяч немовлят, цього року за такий самий період на 1300 менше. Про те, як доглядають за немовлятами у реанімації Львівського перинатального центру, Суспільному розповіла завідувачка відділення Вероніка Колдра.

У відділенні реанімації новонароджених Львівського перинатального центру зараз перебуває 6 передчасно народжених діток. Троє з них мають вагу менше кілограма. Цього року в реанімації вже було 450 немовлят.

"Дітки маловагові мусять перебувати в такому спеціальному кувезіСпеціальний бокс – там є тепло, там волого, тихо. Кувез накритий плахтою, щоб забезпечити сутінки для діток. Також дітки мають восьминіжок, яких нам в’яжуть волонтери – це такий сучасний, прогресивний і дуже помічний аксесуар для таких діток, тому що восьминіг має щупальця, які нагадують пуповину, і коли дітки є неспокійними, вони за неї тримаються і тим самим не висмикують собі якісь катетери", — каже Вероніка Колдра.

Спеціальний бокс для передчасно народжених дітей
Спеціальний бокс для передчасно народжених дітей. Суспільне Львів

У відділенні постінтенсивного догляду відбувається другий етап виходжування передчасно народжених дітей. Туди їх переводять з реанімації після того, як стан немовляти стабілізувався. Це відділення у Перинатальному центрі почало працювати цього тижня. Раніше новонароджених із реанімації переводили в інші дитячі лікарні. Тут же вони є під наглядом не лише лікарів, але і своїх матерів. Загалом відділення розраховане на 25 ліжечок. Зараз там – 11 малюків.

"Це "діти-поспішайки" — недоношені діти, які після реанімації новонароджених піднімаються до нас в постінтенсивний догляд, коли вони не потребують дихальної підтримки, не потребують моніторів дуже серйозних. В нас відділення оснащене найсучаснішим обладнанням, тобто якщо діти потребують кисню, потребують CPAPметод штучної вентиляції легень, канюльКанюля — порожниста трубка з тупим кінцем, призначена для введення в організм людини лікарських або рентгеноконтрастних речовин, відновлення провідності дихальних шляхів, видалення рідин із порожнин тіла, а також для анатомічних, патологоанатомічних і лабораторних досліджень. — це у нас у відділенні все є", — каже завідувачка відділення постінтенсивного догляду Наталія Кунта.

Відділення постінтенсивного догляду
Відділення постінтенсивного догляду. Суспільне Львів

Завдяки оновленню медичного обладнання та покращенню якості надання медичної допомоги на Львівщині смертність новонароджених зменшилась на 15%.

"Якість надання допомоги як вагітним жінкам, породіллям так і дітям після народження стала ліпшою. Це є першочерговий фактор. Ну і зростає фаховий рівень спеціалістів. Окрім того, велику роль відіграє матеріально технічне забезпечення", — каже експерт обласного департаменту охорони здоров'я Ігор Потапов.

Восьминоги для передчасно народжених дітей
Восьминоги для передчасно народжених дітей. Суспільне Львів

За словами Ігоря Потапова, ще один фактором, який вплинув на зниження смертності, є своєчасна госпіталізація жінок, у яких є ризик передчасних пологів:

"Відсоток передчасних пологів у нас сягає до 10. Це один з моментів, завдяки яким вдається знижувати показники малюкової і перинатальної смертності, тому що тут є спеціалісти, які знають, що робити з тими дітьми. Бо ті, хто роблять ці процедури часто, вони роблять їх добре".

Читайте також: Планові щеплення: яка ситуація з вакцинацією дітей на Львівщині

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди