У львівському Будинку вчених не будуть проводити святкувань у поминальні і траурні дні

У львівському Будинку вчених не будуть проводити святкувань у поминальні і траурні дні

У львівському Будинку вчених не будуть проводити святкувань у поминальні і траурні дні
Фото: Будинок вчених

У львівському Будинку вчених не будуть проводити святкувань у поминальні і траурні дні. Таке рішення 1 грудня ухвалила Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки. Святкувань не проводитимуть, підтвердив заступник директора Будинку вчених Василь Мастикаш.

Рішення ухвалили після розголосу інформації про блогерську вечірку у День пам'яті жертв Голодоморів.

У профспілці зазначили, що згідно з угодою про оренду, відповідальними за проведення заходу були організатор і безпосередні учасники, однак:

"Президія вважає, що спосіб його проведення саме у такій формі є цинічним та антиморальним у стосунку до громадян України, особливо у дату його проведення — День поминання жертв Голодоморів в Україні. З метою недопущення подібних ситуацій, керівництву Львівського Будинку вчених вказано на забезпечення строгого контролю за проведенням заходів під час надання в оренду приміщень Будинку вчених у майбутньому", — повідомили на Facebook-сторінці Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки.

Заступник директора Будинку вчених Василь Мастикаш у коментарі Суспільному підтвердив, що дотримуватимуться цих обмежень:

"Навіть мови немає, що це буде взяте на суворий контроль навіть самою адміністрацією. 100% не будемо проводити таких заходів у поминальні і траурні дні".

29 листопада Львівська міська рада тимчасово припинила господарську діяльність Будинку вчених.

"Міська рада прийняла таке рішення, бо були порушені карантинні норми, хоча ми не порушували карантинних норм, їх порушував замовник. Замовника було попереджено 3 рази, що люди мають бути вакциновані, мають бути ПЛР-тест і дистанція. В принципі, вони їх мали. Хіба дистанцію не дотримали", — сказав Василь Мастикаш.

Він також додав, що угоду укладали ще наприкінці жовтня.

Що відомо

  • У Львові комісія ТЕБ і НС призупинила господарську діяльність Будинку вчених через недотримання карантинних норм під час заходу 27 листопада. У цей день вшановують пам'ять жертв Голодоморів.
  • Тоді у Будинку вчених святкував свій день народження блогер із аудиторією понад мільйон читачів в Інстаграм Олександр Заліско.
  • Як повідомила речниця Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська, 29 листопада правоохоронці склали протокол на блогера за порушення норм карантину. Його можуть оштрафувати на суму від 17 до 34 тисяч гривень.
  • 29 листопада частина блогерів, які були на вечірці, опублікували в Інстаграм відео із вибаченнями. Вибачився і сам уродинник.
  • Частина брендів відмовилася працювати з блогерами, які були на вечірці.
Читайте також: В Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Що відомо про цей день

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок