Олімпійський чемпіон з бігу Неста Картер уник максимальної дискваліфікації за друге допінг-порушення

Олімпійський чемпіон з бігу Неста Картер уник максимальної дискваліфікації за друге допінг-порушення

Олімпійський чемпіон з бігу Неста Картер уник максимальної дискваліфікації за друге допінг-порушення
AP

Попередній випадок призвів до втрати ще одного олімпійського "золота" не лише для Картера, а й усієї естафетної команди Ямайки, зокрема Усейна Болта.

Ямайський олімпійський чемпіон з бігу Неста Картер удруге в кар'єрі отримав покарання за порушення допінг-правил, проте уник максимального терміну дискваліфікації. Про це повідомляє Reuters.

У жовтні цього року стало відомо, що Неста знову здав позитивний допінг-тест. Назва забороненої речовини та деталі справи тоді не розголошувалися. Але до того моменту спринтер уже повідомив про завершення кар'єри.

Читайте також: Ямайського олімпійського чемпіона Несту Картера вдруге за кар'єру спіймали на допінгу

Про це він заявив у серпні, пояснивши рішення проблемами зі здоров'ям, що завадили йому тренуватися й виступати з березня. Також він зізнався, що йому виписали препарати, заборонені антидопінговими правилами.

Тепер Ямайська антидопінгова дисциплінарна комісія призначила легкоатлету чотири роки дискваліфікації через те, що в березні в незмагальний період у Картера виявили кломіфен – речовину, яка впливає на рівень тестостерону.

Ямаєць прийняв це рішення та зізнався, що шкодує про помилку, незважаючи на те, що вона була пов'язана з лікуванням.

"Хоча я усвідомлюю, що ці обставини не виправдовують моїх вчинків, я сподіваюся, що їх сприймуть як справедливе пояснення".

За що Картера дискваліфіковували раніше

У 2016 році після повторного аналізу допінг-проб з Олімпійських ігор-2008 у спортсмена виявили метилгексанамін та усунули від змагань на три місяці.

Унаслідок цього всю ямайську четвірку, в тому числі рекордсмена світу Усейна Болта, позбавили золотих нагород у естафеті 4х100 метрів. Їхні медалі перейшли збірній Тринідаду і Тобаго. Неста подавав апеляцію до Спортивного арбітражного суду, але програв.

Читайте також: Бігунів Томпсон-Гера і Варгольма назвали легкоатлетами року: усі переможці World Athletics Awards

Чому Картері уник максимального покарання

Очікувалося, що Неста отримає вісім років усунення через те, що вже мав проблеми з допінгом у минулому, проте строк скоротили вдвічі.

Сторона спортсмена звернула увагу на те, що попереднє порушення, хоч і було виявлене в 2016 році, насправді стосувалося проби 2008 року. За правилами WADA, максимальна дискваліфікація активується щодо повторюваних випадків в межах 10-річного періоду, а в ситуації Картера минуло більше часу.

Комісія прийняла цей аргумент і скоротила термін дискваліфікації до чотирьох років.

Хто такий Неста Картер

  • 36-річний колишній бігун з Ямайки, який спеціалізується на спринтерських дистанціях.
  • Олімпійський чемпіон 2012 року в естафеті 4х100.
  • Триразовий чемпіон світу в естафетах на таку саму дистанцію (2011, 2013, 2015).
  • Востаннє Картер брав участь у змаганнях у березні 2021 року. На турнірі в ямайському Кінгстоні він посів друге місце на стометрівці з часом 10.51 секунди.

Вибір редакції

На початок