Сто тридцять книжок про Шевченка та п'ятдесят шість "Кобзарів" зібрав тернополянин Іларіон Пилипець

Сто тридцять книжок про Шевченка та п'ятдесят шість "Кобзарів" зібрав тернополянин Іларіон Пилипець

Сто тридцять книжок про Шевченка та п'ятдесят шість "Кобзарів" зібрав тернополянин Іларіон Пилипець оригінальне

У шевченкіані тернополянина Іларіона Пилипця сто тридцять книжок про Шевченка та 56 "Кобзарів". За його словами, найдавніше видання – "Кобзар" 1912-го року.

На дачі Іларіон Пилипець разом з сином Олегом облаштували сімейний етнографічний музей. Зібрали близько 500 експонатів, каже Олег Пилипець:

"У музейній кімнаті зібрані експонати починаючи з 19 століття і до наших часів. Вона поділяється на кілька профілів Деякі експонати зроблені батьковими руками, деякі подаровані. Деякі ми побачили і їх купили"

У музеї є розділ присвячений Тарасу Шевченку. Тут 186 книжок. Найдавніша - "Кобзар" 1912-го року.

"Одного разу поїхав у Ланівці і зайшов у книгозбірню. Дивлюся хтось здав "Кобзаря". Я дивлюся 1912 рік. Унікальне видання. Дивлюся 2.50. Боже, дума. Чи його заховати. Я питаю. Так 2.50 купляйте".

Є ще "Кобзар", який був виданий у Канаді 1918-го року. У 1938-му році цю книжку з Канади привезла бабуся, розповів Іларіон Пилипець:

"Бабуся до війни приїхала, щоб взяти з собою дочку і сина, але війна почалася і на тому закінчилася епопея. І ми залишилися всі тут. Але вона з собою привезла "Кобзаря".

Є в колекції Пилипців і найбільший "Кобзар", - розповідає Олег Пилипець:

"Має 35 на 26 см. Був у 64-му році і попав до нас десь в 70-х роках. Було подаровано кимось батькові".

Серед 160-ти видань мініатюрних книжок - 20 присвячені Тарасу Шевченку:

"Ми маємо маленький Кобзар. 8 на 6 його розмір. Він є старим виданням "Кобзаря", який був виданий 1887 році і перевиданий у 1991 році. Ми бачимо, що він читабельний, тобто є оригінальна книжечка. Колись казали захалявна , бо за халявою носили. Вартість його 7 карбованців".

Відомо:

Етнографічний музей у родині Пилипців створили у 2017 році. Іларіон Пилипець збирає "Кобзарі" з 1946-го року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди