Всесвітній день боротьби зі СНІД: у Хмельницькому провели інформаційну акцію для підлітків

Всесвітній день боротьби зі СНІД: у Хмельницькому провели інформаційну акцію для підлітків

Всесвітній день боротьби зі СНІД: у Хмельницькому провели інформаційну акцію для підлітків
Фото: Суспільне Поділля

25 учнів восьмого класу Хмельницької школи №14 долучились до акції "Це стосується кожного" до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом. Захід провели у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Тараса Шевченка. Директорка бібліотеки Валентина Черноус каже, таку акцію в бібліотеці проводять щороку.

Працівниця бібліотеки Олена Коровецька проводить для восьмикласників вступну лекцію про ВІЛ/СНІД. Розповідає про виникнення вірусу, шляхи передачі та толерантність до ВІЛ-інфікованих. Додає: основні шляхи передачі - через кров, грудне вигодовування, статевим шляхом та через ін’єкції.

Восьмикласниця Анастасія Баранюк знає про толерантне ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД: "Не потрібно їх ображати. Не варто казати: Ти хворий чи ти заражений".

Дар’я Біньковська говорить: знає про те, що ВІЛ-інфекція може передаватись в побуті, зокрема, під час манікюру, якщо інструменти погано обробили, вони нестерильні.

Під час заходу учні створювали інформаційний плакат із інформацією про захворювання та статистикою хвороби в світі, каже працівниця бібліотеки, модератор заходу Олена Коровецька. За її словами, бібліотечні працівники щорічно до цього дня проводять акції, інформаційні дні.

Завідуюча відділом мистецтв Наталія Мельченко розповідає, що у дитячій бібліотеці, у зв'язку з карантинними обмеженнями, необхідну літературу можна замовити у телефонному режимі та через мережу Інтернет.

За словами директора Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олександра Касяндрука, кількість ВІЛ-інфікованих на Хмельниччині складає 2346 людей, з яких 113 – діти, хворіють на СНІД 930 людей, з яких 45 – діти.

Що відомо

  • Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.
На початок