Тонкі смужки, метал і бурштин: майстер з Волині розповів, як створив нову роботу з яєчної шкаралупи

Тонкі смужки, метал і бурштин: майстер з Волині розповів, як створив нову роботу з яєчної шкаралупи

Тонкі смужки, метал і бурштин: майстер з Волині розповів, як створив нову роботу з яєчної шкаралупи
Володимир-Волинська міськрада

Заслужений майстер народної творчості, триразовий рекордсмен “Книги рекордів Гіннеса” Анатолій Бойко з Володимира-Волинського представив нову роботу з трьох яєчних шкаралуп.

Як розповів в телефонному коментарі Суспільному волинський майстер, роботу виконував у вільний час та під настрій, — говорить майстер, — і надихнувся незвичними космічними формами.

"Я не міг спати по ночах, захворів на COVID і сидів-думав, поки не дійшов до такого стилю, як можна все закрутити. Це один із методів розтягування яєчної шкаралупи, бо є і поперечна, і продольна, і кругова, і ниткова техніка", – каже волинянин.

Для роботи, говорить Анатолій Бойко, нарізав яєчну шкаралупу різними хаотичними смужками по три-чотири міліметри, які далі моделював в одну з форм. Готові розтягнуті яєчні шкаралупи, оздоблені металом, майстер з'єднав ювелірною епоксидною смолою.

Анатолій Бойко
Володимир-Волинська міськрада

"Це вперше я таке зробив, саме такої складності роботу. Дуже делікатна робота. Скільки я перепсував всього, бо шкаралупа розрізана, а не суцільна. Епоксидна смола там така, яка використовується для дуже делікатних речей, коли камінчики клеять, наприклад", – зазначив Анатолій Бойко.

Підставка виконана на спеціальному механізмі, який використовується для музичних скриньок, та оздоблена крихтами та кусочками бурштину, – додав Анатолій Бойко.

Що відомо

  • Перший світовий рекорд у номінації "Перша авторська колекція експонатів з яєчної шкаралупи, інкрустованої металом" Анатолій Бойко встановив у липні 2020 року. Ще два світові рекорди були зареєстровані у квітні 2021 року, коли волинянин зробив у шкаралупі гусячого яйця 52 754 просвердлених отвори, в курячому – 33 436 отворів діаметром 0,15 мм.
  • У жовтні цього року заслужений майстер Анатолій Бойко з Володимира-Волинського виготовив нову ексклюзивну роботу. Яєчна шкаралупа, оздоблена металом, складається із п'яти різьблених яєчних шкаралуп різного розміру. Пізніше цю роботу волинський майстер продав.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

Вибір редакції

На початок