У Рівному в ветклініці жінку вкусило скажене кошеня. Частину міста визначили загрозливою територією

У Рівному в ветклініці жінку вкусило скажене кошеня. Частину міста визначили загрозливою територією

Важливо
У Рівному в ветклініці жінку вкусило скажене кошеня. Частину міста визначили загрозливою територією
Частина Рівного, яку визнали загрозливою зоною через випадок сказу \ колаж Суспільне Рівне

У Рівному в приватній ветеринарній клініці жінку вкусило кошеня. Тварина загинула і під час лабораторних досліджень у неї виявили сказ. Про це Суспільному 1 грудня повідомив начальник міського управління Держпродспоживслужби Анатолій Сасовський. При цьому додав, що це шостий випадок сказу тварин у Рівному в 2021-му році й усі вони виявлені у котів.

Кошеня вкусило рівнянку у приватній ветклініці ще 27 листопада. Зі слів Анатолія Сасовського, жінка лікувала двомісячну тварину від запалення і принесла її, щоб зробити аналіз крові. Під час забору й стався укус. Наступного дня тварина загинула, а 30 листопада під час лабораторних досліджень у неї виявили сказ.

"Результати експертизи ми отримали в обідню пору і одразу ж з вчорашнього дня розпочали відповідні заходи. Жінку направили в міський травмпункт, з нею працюють лікарі. У місцях, де перебувала хвора тварина, провели дезінфекцію, бо жінка була з нею і в клініці, і в магазині, і вдома, звичайно. Зараз встановлюємо тварин і осіб, які контактували з кішкою. Ще маємо з'ясувати, звідки саме тварина, бо її, за попередньою інформацією, привезли в Рівне", – пояснив Анатолій Сасовський.

Через цей випадок 1 грудня відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії Рівного. На ній, згідно з інформацією Анатолія Сасовського, затвердили план заходів і оголосили загрозливою територію, на якій виявили дане захворювання. Йдеться про ділянку в межах вулиць Соборна – Вербова – Макарова – Корольова.

"На цій визначеній території накладемо карантинні обмеження. Це заборона проводити виставки і виводки тварин, вивозити їх за межі цієї зони. Крім того, лікарі пройдуться і безкоштовно щеплять тварин цієї території від сказу, також розмістимо оголошення про безкоштовне щеплення у нас в міській державні лікарні ветеринарної медицини на вулиці Малорівненській, 91. Треба обов’язково зробити щеплення, бо, можливо, вірус ще гуляє на цій території", – зазначив начальник міського управління Держпродспоживслужби.

Анатолій Сасовський наголошує на обов'язковому щепленні тварин від сказу, окремий акцент ставить саме на котах.

"У цьому році маємо вже шостий випадок сказу в Рівному, і це все коти, інших тварин не було. Дуже актуальна зараз тема. Обов’язково котиків треба доставити до нас в лікарню і ми їх безкоштовно щепимо", – наголосив Анатолій Сасовський.

Карантинні обмеження через виявлений у двомісячного кошеняти сказ запровадили на два місяці. Наприкінці січня, якщо не буде випадків сказу на визначеній території, рішенням відповідної комісії карантинні обмеження скасують.

Читайте також

  • 10 вересня у Рівному на вулиці Корнинській скажений кіт подряпав чоловіка, який захищав від нього собаку. Від завданих псом травм тварина загинула, а чоловік звернувся до медиків та Держпродспоживслужби.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок