У Великобагачанській громаді 30 листопада посилили карантинні обмеження. Діяти вони почнуть від 1 грудня. Про це Суспільному розповів голова селищної ради Сергій Горбань. Зробити таке рекомендували, бо у громаді побільшало хворих на COVID-19, каже лікар-епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрій Байбарза.
Максим Гаркуша до центру первинної медико-санітарної допомоги у селище Велика Багачка приїхав на обстеження. Цими вихідними чоловіку стало зле.

"Я відчув недугу, підвищену температуру, слабкість. Я вакцинований перший і другий раз", - каже житель Великобагачанської громади Максим Гаркуша.
"Хворі із респіраторними проявами, із ознаками ГРВІ (гострої респіраторної вірусної інфекції – ред.), бронхіту, пневмонії 100% обстежуються на коронавірусну хворобу", - говорить лікарка Великобагачанського центру медико-санітарної допомоги Валентина Хан.
За словами Валентини Хан, у Великобагачанській громаді від коронавірусу нині лікують понад 120 людей. У порівнянні із минулим тижнем, кількість інфікованих зросла приблизно на 64 %.

"Було зареєстровано станом на п'ятницю (26 листопада – ред.) 115 випадків коронавірусної хвороби. Із них – це 11 дітей і шість медичних працівників. На попередній тиждень було зареєстровано 70 випадків. Іще на попередній було 86 випадків захворюваності. Учора (29 листопада – ред.) ми отримали позитивні тести, 70. За останній тиждень було госпіталізовано вісім пацієнтів у Миргородську центральну району лікарню, і за учорашній день було госпіталізовано ще п’ять", - говорить лікарка Великобагачанського центру медико-санітарної допомоги Валентина Хан.
Через збільшення кількості хворих на COVID-19 громаді рекомендували запровадити додаткові карантинні обмеження, каже лікар-епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрій Байбарза.

30 листопада це рішення підтримали на засіданні місцевої комісії із питань техногенно-екологічної безпеки, додав голова селищної ради Сергій Горбань. Діятимуть обмеження із 1 грудня.
"Заходи і рівні небезпеки повинні визначатися не тільки по територіях, таких як Полтавська область, Закарпаття, Донецька область, Херсонська, Миколаївська, й по окремих територіальних громадах. Це правильно, бо жителі певних населених пунктів, територіальних громад повинні знати, яка ситуація у них зараз", - говорить лікар-епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрій Байбарза.

"У місцях масових скупчень заборонено масові заходи. Здійснюватимемо посилений контроль за дотриманням карантинних вимог. Будуть перевозитись пасажири по сертифікатах (про вакцинацію від коронавірусу – ред.) із дотриманням карантинних вимог", - каже голова Великобагачанської селищної ради Сергій Горбань.
Крім цього, сертифікати про вакцинацію або негативні ПЛР-тести потрібні для входу до закладів культури, спортивних залів і фітнес-центрів.
"У громаді дуже багато хворих, у мене особисто перехворів тяжко зять. Перебував 12 днів у реанімації в Миргороді під ШВЛ (апарат штучної вентиляції легень – ред.), і внук був хворий. Ось недавно один знайомий помер тяжко хворий у селі Якимово. Потім ще там померли, педіатр у нас помер", - каже жителька Великої Багачки Євдокія Винниченко.

"Хворіли дуже діти: донька, дитина, якій півтора року, зять двічі перехворів.Я не хворіла, ми з чоловіком вакцинувалися", - згадує жителька Великої Багачки Ніна Ільченко.
За словами виконувача обов’язків директора обласного департаменту цивільного захисту населення Віктора Стеблянка, у регіоні додаткові карантинні обмеження нині не діють у трьох громадах із 60-ти: Полтавській, Диканській та Кобеляцькій. Вперше карантин на Полтавщині запровадили у березні минулого року.