У Кропивницькому відзначили річницю початку Революції Гідності

У Кропивницькому відзначили річницю початку Революції Гідності

У Кропивницькому відзначили річницю початку Революції Гідності
Суспільне: Кропивницький

На площі Героїв Майдану у Кропивницькому поставили дві бочки й запалили в них вогонь. Так згадували, як 2013 року в Україні почалась Революція Гідності. Учасники спілкувались та згадували події Євромайдану.

Участь в акції, за підрахунками Суспільного, взяли пів сотні кропивничан.

У ніч проти 30 листопада 2013 року відбувся силовий розгін Євромайдану в Києві. О 4:00, коли на майдані Незалежності перебували близько 100 протестувальників, площу оточили 300 озброєних спецзасобами бійців ”Беркуту” та із застосуванням сили витіснили людей з майдану: людей били кийками та ногами. Внаслідок розгону травми отримали 84 протестувальники, серед яких 17 студентів.

Бочки з вогнем, за словами співорганізатора акції Юрія Митрофаненка, символізують Євромайдан. Сказав, що для багатьох українців Революція Гідності розпочалась саме 30 листопада, з розгону та побиття студентів-протестувальників: ”21 листопада була така частина революції, яка називалась Євромайданом. А 30 листопада почалась активна фаза Революції Гідності. Є така фраза, яку я дуже люблю: нащадки не відповідальні за минуле, але вони відповідальні за пам'ять про нього. Тут ми нагадуємо про події Революції Гідності”.

Читайте також: "Потерпілі, як і свідки, з’являються до сьогодні". Справи Майдану у цифрах.
У Кропивницькому відзначили річницю початку Революції Гідності
Суспільне нарахувало пів сотні учасників. Праворуч – співорганізатор акції Юрій Митрофаненко. Суспільне: Кропивницький

Учасник акції Олександр Щербина розповів, що прийшов на площу висловити вдячність учасникам Революції Гідності: ”Я в ті дні був ”диванним активістом”. В цей день відчував біль, обурення, сором за державу, наше керівництво. Коли розпочався Майдан, було піднесення, радість за наш народ. Ми були впевнені, що ми переможемо. Ми і зараз впевнені, вважаю, що багато чого досягнуто і зроблено. Ми дуже вдячні людям – тим нашим студентам, молоді – за те, що ми знайшли своє місце, переродились, утворилась нація українська”.

Акція тривала годину.

На початок