Свято Хануки відзначали в Мукачеві

Свято Хануки відзначали в Мукачеві

Свято Хануки відзначали в Мукачеві
Суспільне Закарпаття

Третю свічку запалили 30 листопада на менорі євреї у Мукачеві. Це відбулося в центрі міста біля драмтеатру. Голова єврейської громади міста Абрагам Лейбович розповів: щовечора вони запалюють по одній свічці. Так відзначають свято світла Ханука, яке триває 8 днів.

Міра Максименко прийшла на свято в центр Мукачева. Жінка — голова єврейського товариства міста. Першу свічку менори Хануки разом з колегами запалила в неділю, 28 листопада.

"Перший день Хануки був у понеділок, — розповіла вона. — Але у євреїв вважається, що день починається тоді, коли сяде сонце попереднього дня. Тому, коли в неділю сідало сонце, ми вже запалювали першу свічку".

Головний рабин Закарпаття Вільгельм Менахем-Мендель каже: це свято почали відзначати у другому столітті до нашої ери.

"В той час греки пішли на Ізраїль і почали війну проти євреїв. Вони хотіли навчити євреїв, що духовне – не важливе, а найважливіше – матеріальне. Коли греки прийшли, це була дуже велика армія проти маленької єврейської. Євреї мали б програти. Це було дуже велике диво, яке зробив Бог, коли наші люди перемогли. І це диво ми не забули дотепер. Євреї повернулися до храму, очистили його, викинули ідола, якого поставили греки, і привезли менору", — розповів рабин.

Свято Хануки відзначали в Мукачеві
Суспільне Закарпаття

Хануку називають ще святом світла, каже голова єврейської громади Мукачева Абрагам Лейбович.

"У нас у храмі є таке служіння, що кожний день треба було запалювати менору, — розповів він. — Горіла там спеціальна оливкова олія. Коли там були греки, там був запас олії, а вони всі пляшечки, де була олія, повідкривали. Випадково знайшлася одна пляшечка олії, якої вистачило б на один день. Процес виготовлення нової олії займав вісім днів. Але сталося диво, і олія горіла вісім днів, поки не зробили нову, чисту".

Після запалення свічок присутні почали танцювати. У наступні п'ять днів євреї запалюватимуть ще по одній свічці менори Хануки.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок