«Цифровізація на Дніпропетровщині». Утричі нижча швидкість – як працює інтернет у селищі Кринички

«Цифровізація на Дніпропетровщині». Утричі нижча швидкість – як працює інтернет у селищі Кринички

Марафон
«Цифровізація на Дніпропетровщині». Утричі нижча швидкість – як працює інтернет у селищі Кринички
Суспільне Дніпро

На Дніпропетровщині триває під’єднання соціальних закладів у селах до оптоволоконного інтернету. За словами заступника директора департаменту цифрової трансформації облдержадміністрації Євгена Дона, у 2021 році за програмою «Інтернет-субвенція» 33 територіальні громади області отримали для цього кошти.

У рамках марафону «Цифровізація на Дніпропетровщині: як працює інтернет у громадах» Суспільне завітало до шкіл у селах регіону, щоб перевірити, яка там якість інтернет-з’єднання та чи достатньо комп’ютерів для навчання. Також журналісти дізналися, у який спосіб мешканці віддалених сіл можуть отримати державні електронні послуги.

У цій розповіді – про інтернетизацію селища Кринички Кам'янського району.

Школа в Криничках

Вадим Богатир працює вчителем інформатики у загальноосвітній школі №1 в селищі Кринички. Розповідає: раніше будівля була підключена до оптоволоконного інтернет-зв’язку. Але два роки тому тут встановили радіообладнання. Швидкість інтернету, каже він, впала суттєво.

«Зрозуміло, що у нас нестача добрих комп’ютерів з хорошим процесором, щоб підтягувати цю швидкість. Ну і сама передача сигналу стала набагато гірша. У нас зараз же вимоги такі, що вчителі мають виходити в «зуми», дистанційно навчати. Ми і між собою з колегами спілкуємося, проводимо наради. Відповідно, в школі інтернет просідає», – розповів він.

Середня швидкість інтернету, каже Вадим Богатир, становить близько 60 мегабіт на секунду. Разом із ним кореспонденти Суспільного перевірили швидкість інтернету в одному з комп’ютерних класів школи.

«При вимозі в 100 ми отримали всього 30 мегабіт на секунду», – сказав вчитель.

Три комп’ютерні класи – тільки один з сучасним обладнанням

Заступниця директора школи Олена Савченко розповідає: у них навчається близько 500 дітей. Уроки інформатики проходять у трьох комп’ютерних класах, тільки один з трьох має сучасні комп’ютери.

«Два комп’ютерні класи дуже застарілі – з комп’ютерами, які вже майже вийшли з користування у наш час. І один клас більш-менш обладнаний», – зауважила вона.

«Цифровізація на Дніпропетровщині». Утричі нижча швидкість – як працює інтернет у селищі Кринички
Комп'ютерний клас у школі в селищі Кринички. Суспільне Дніпро

Суспільне не змогло зв’язатися з керівницею відділу освіти Криничанської селищної ради Іриною Одринською, щоб дізнатися, чому оптоволоконний інтернет-зв’язок у школі замінили радіозв’язком. Кореспонденти надіслали інформаційний запит.

А як у ЦНАПі

У Криничанському центрі надання адміністративних послуг, за словами його керівника Сергія Яковлева, швидкість інтернету становить до 100 мегабіт на секунду. Проблем з інтернетом немає, додав посадовець.

«Це оптоволоконна мережа, яка забезпечує швидкісним інтернетом, зв’язками з усіма реєстрами, роботою в реєстрах. Ми підключені до декількох реєстрів. Це реєстр юридичних і фізичних осіб, реєстр прав на нерухоме майно. Також підключені до електронних сервісів держгеокадастру, до електронних сервісів обласної адміністрації. Тобто, це постійний обмін даними, надходження заявок в електронній формі», – сказав він.

Що кажуть жителі Криничок

Суспільне запитало у жителів Криничок, чи задоволені вони якістю інтернет-з’єднання.

«Добре працює, скарг немає. Ютуб дітвора дивиться, і самі те, що треба, дивимося. І те що треба, шукаємо», – сказала мешканка селища Тетяна.

«Ні, не та швидкість, що потрібно. «Глючить», навіть коли фільми дивишся», – сказав Сергій.

Що відомо

30 листопада-1 грудня Суспільне Дніпро проводить тематичний марафон «Цифровізація на Дніпропетровщині: як працює інтернет у громадах». На платформах Суспільного мовника Дніпра говоримо про те, чи сприяє інтернетизація отриманню якісних електронних послуг у ЦНАПах, а також про те, як впроваджували інтернет у громадах і чи доступний він з огляду на дистанційне навчання.

Стежте за перебігом марафону в теле - й радіоефірах, в нашому Facebook та Instagram, а також онлайн на сайті Суспільне|Новини.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок