Вакцинація від коронавірусу чи тест: які обмеження діятимуть на Полтавщині наступного тижня

Вакцинація від коронавірусу чи тест: які обмеження діятимуть на Полтавщині наступного тижня

Вакцинація від коронавірусу чи тест: які обмеження діятимуть на Полтавщині наступного тижня
УНІАН

Із понеділка, 6 грудня, на Полтавщині заклади культури, спортзали, ресторани працюватимуть лише за умови вакцинації 100% персоналу, негативного результату тесту на коронавірус чи сертифіката про одужання, розповів 30 листопада під час брифінгу голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

За його словами, це правило стосуватиметься і відвідувачів закладів. Перевіряти у них COVID-сертифікати персонал повинен, зчитуючи QR-код за допомогою застосунка «Дія». За відсутність у відвідувачів чи співробітників необхідних документів передбачений штраф від 34 000 до 170 000 гривень для власників закладу.

Крім того, з 9 грудня діятиме розширений перелік професій, для яких вакцинація є обов’язковою. Щепитися від коронавірусу мають такі працівники:

  • підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • закладів, що надають соціальні послуги;
  • закладів соціального захисту дітей;
  • реабілітаційних закладів;
  • підприємств, включених до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Як повідомив Синєгубов, працівники цих установ, які на 9 грудня не матимуть документів про щеплення, сертифіката чи довідки про одужання або довідки про протипоказання до щеплення, будуть відсторонені від роботи без збереження зарплати.

Заклади освіти області також зможуть працювати, за умови 100% вакцинації від коронавірусу персоналу хоча б однією дозою. Загалом на Полтавщині 1 245 закладів освіти, у 906 з них мінімум однією дозою вакциновано 100% працівників, розповів голова ОДА.

Що відомо:

  • На Полтавщині у стаціонарах медзакладів області перебувають 1 222 пацієнти з підтвердженим коронавірусом. Близько 110 – у реанімаціях, розповів під час брифінгу директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.
  • 29 листопада на Полтавщині лабораторно підтвердили 875 випадків інфікування СOVID-19.
  • Нині у регіоні є 13 центрів масової вакцинації від коронавірусу. Вони працюють у Полтаві, Кременчуці, Миргороді, Лубнах та Горішніх Плавнях. Також щеплення можна отримати у пунктах вакцинації, які розташовані у лікарнях та амбулаторіях області, повідомляв Суспільному координатор з вакцинальної кампанії від COVID-19 на Полтавщині Олександр Оглобля.

Читайте також:

"Не щеплені люди повинні бути рідкістю", − полтавський епідеміолог про боротьбу із COVID-19

Вибір редакції

На початок