Які обмеження чекають на запоріжців в разі виходу із "червоної" зони

Які обмеження чекають на запоріжців в разі виходу із "червоної" зони

Які обмеження чекають на запоріжців в разі виходу із "червоної" зони
Unsplash

Карантинні обмеження для всіх рівнів епідемічної небезпеки оновили в Україні. Набувають чинності зміни 6 грудня, затвердив їх Уряд 24 листопада. Відвідувати громадські місця у "жовтій зоні" епідемічної небезпеки можна буде тільки щепленим хоча б однією дозою вакцини від Covid-19, або з негативним ПЛР-тестом чи сертифікатом про одужання.

На цьому сьогодні, 30 листопада, наголосив директор Департаменту охорони здоров'я Запорізької облдержадміністрації Олексій Кулинич.

Наразі Запоріжжя та область залишаються в "червоній" зоні. Станом на 30 листопада в регіоні перевищеним залишається показник коефіцієнту виявлення випадків інфікування. Протягом минулих трьох діб поріг у 20% був перевищений у середньому на 4%.

Олексій Кулинич пояснив, якщо люди не вакциновані, в межах "жовтої зони" буде заборонено:

  • відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більше як 50% учнів або співробітників;
  • робота закладів освіти, в яких вакциновано менш як 100% персоналу;
  • проведення масових заходів;
  • робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
  • робота закладів громадського харчування, окрім роботи на виніс та доставки;
  • робота спортзалів та басейнів.

Для дотримання карантинних вимог бізнес має перевіряти у відвідувачів всі COVID-сертифікати в спосіб зчитування QR-коду мобільним додатком “Дія”. Після зчитування на смартфоні буде показуватися статус COVID-сертифікату: чинний/нечинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним.

У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність. Безпосередньо, міра запроваджується, щодо штрафних санкцій від 34 до 170 тисяч гривень, — зазначив Олексій Кулинич.

Читайте також: COVID-19 на Запоріжжі: понад 500 випадків за добу та 34 летальних

Він додав, що обмеження будуть стосуватися також обласних та міжміських перевезень. Перевозити пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті "жовтої" та "зеленої" карантинних зон із 6 грудня можна буде тільки на місцях для сидіння та половині місць для стояння, якщо це передбачено у цьому транспортному засобі.

"Жовтий" COVID-сертифікат не буде чинним для діяльності та відвідування громадських закладів на території з "червоним" рівнем епідемічної небезпеки.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок