Як Японія захищається від "Омікрону". Розповідає посол

Як Японія захищається від "Омікрону". Розповідає посол

Як Японія захищається від "Омікрону". Розповідає посол
Associated Press

Через появу нового штаму коронавірусу "Омікрон" Японія відклала відкриття країни для іноземних туристів. Окрім того, щоб поширення хвороби не відновилося, країна зберігає частину карантинних обмежень.

Про це Суспільному розповів посол України в Японії Сергій Корсунський.

"Фактично мова йде про те, що Японія вже поверталася до більш-менш нормального життя. Почали відбуватися масові заходи, працювати театри. Водночас зберігаються всі ті обмеження, які зберігалися і раніше: усі і завжди ходять в масках, в приміщеннях здійснюється дуже ретельна вентиляція, стерилізується все, що тільки можливо, вимірюється температура при вході, а там, де ви знаходитеся обличчям до обличчя — ресторан чи зустрічі ділові, між тими, хто розмовляє, стоять прозорі перегородки. Все це зберігається навіть за умов того, що фактично ніякої пандемії вже не реєструється", — зазначив він.

Водночас, за словами посла, поява нового штаму вірусу "Омікрон", викликала значну стурбованість японського уряду, який вирішив на місяць відкласти відкриття Японії.

"Тож і зараз в’їхати в Японію можуть лише ті, хто має або спеціальний дозвіл на повернення, або які є громадянами, або постійними мешканцями Японії. Для нових виїздів, для людей навіть для тих, хто має візу, в'їзд в Японію з сьогодні неможливий. З будь-якої країни. Ті, хто повертаються - громадяни Японії, громадяни інших країн, які мають право тут знаходитись і повертатись, в тому числі дипломати, вони всі проходять обов'язково карантин. Вони мають прибути в країну з негативним ПЛР тестом, здати тест в аеропорту і після того карантин. Єдине, в залежності від країн, де ситуація може бути більш-менш стабільна, може карантин бути 6 днів. Для вакцинованих — 10 днів, а не 14. Тобто 6, 10, 14 з різних країн, за різних умов застосовується", — пояснив посол.

Він зазначив, що українці, які мають право на в'їзд до Японії, мають проводити на карантині 14 днів.

"Українці, які в Японії працюють, мають посвідки на проживання, мають право повертатися абсолютно спокійно. Тобто, режим в'їзду був значно легший, а тепер повернули той, який був до того, як відкрити. Фактично тиждень працював такий полегшений режим, і тепер знову прийнято рішення на місяць закрити, щоб зрозуміти, що відбувається з цим новим штамом. В Японії немає жодного зареєстрованого випадку" Омікрону", — зазначив Корсунський.

Що відомо

  • Вперше новий штам коронавірусу B.1.1.529 або "Омікрон" виявили у Ботсвані, ПАР та Гонконгу. Експерти припускають, що він може стати найбільш небезпечним варіантом вірусу.
  • Перші можливі випадки зараження новим південноафриканським штамом коронавірусу зафіксували у низці країн Європи, зокрема у Німеччині, Чехії, Нідерландах та Італії.
  • Європейський Союз хоче припинити авіасполучення з Південною Африкою, щоб протистояти поширенню нового варіанту COVID-19.
  • МОЗ Великої Британії підтвердило два випадки інфікування новим штамом COVID-19. Вони пов'язані з поїздками до Південної Африки. Раніше країна тимчасово призупинила авіасполучення із низкою південноафриканських країн через поширення нового варіанту коронавірусу.
  • В Ізраїлі запровадили нові карантинні обмеження, щоб запобігти поширенню нового штаму COVID-19. Йдеться, зокрема, про тимчасове закриття кордонів для іноземців.
  • В Європейському центрі із запобігання та контролю захворювань (ECDC) вважають, що новий штам коронавірусу Omicron може бути більш стійким до вакцин та швидше поширюватися.
  • Moderna та Pfizer планують адаптувати свої вакцини для використання проти штаму "Омікрон".

Читайте також

"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні

"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Читайте також

"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

На початок