Які карантинні обмеження очікують миколаївців з 6 грудня

Які карантинні обмеження очікують миколаївців з 6 грудня

В Україні з шостого грудня набудуть чинності нові правила карантину. Зміни стосуються "жовтого" рівня епідемічної небезпеки.

Про додаткові обмеження розповів голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім під час онлайн-брифінгу щодо ситуації з поширенням COVID-19 на Миколаївщині.

"Громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани та інші можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу. Принаймні однією дозою або за наявності негативного ПЛР-тесту, чи сертифіката одужання. Це правило стосується і прийому відвідувачів. Останні повинні бути вакциновані принаймні однією дозою або мати сертифікат одужання, чи негативний тест. Термін дії жовтого сертифіката 30 днів, раніше він був чинним 120 днів", — розказав Віталій Кім.

За словами Віталія Кіма, "жовтий" COVID-сертифікат не буде чинним для роботи та відвідування громадських закладів у "червоній" карантинній зоні.

Читайте також: "На Миколаївщині за добу зафіксували 484 нові випадки захворювання на COVID-19".

У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників документів про щеплення, власника закладу можуть оштрафувати на суму від 34 до 170 тисяч гривень.

Заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров розповів, додались нові норми й для "зеленої" зони. Зокрема, заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50 відсотків місць для стояння, що передбачено технічною характеристикою транспортного засобу. Ці обмеження стосуватимуться і "жовтого рівня".

Станом на п'яте грудня Миколаїв та область — у "червоній" карантинній зоні.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції

На початок