Підвищення пенсій: на скільки збільшаться виплати для жителів Тернопільщини

Підвищення пенсій: на скільки збільшаться виплати для жителів Тернопільщини

Підвищення пенсій: на скільки збільшаться виплати для жителів Тернопільщини
Суспільне Тернопіль

З 1 грудня понад 185 тисяч пенсіонерів Тернопільщини отримуватимуть підвищені пенсії. Про це Суспільному розповів заступник начальника обласного управління Пенсійного фонду Володимир Івахов.

За його словами, пенсії перерахували, бо збільшився прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Він зріс на 80 гривень, майже на таку суму в середньому збільшаться і пенсії цим людям.

Тернополянка Марія Комарницька працювала вчителькою. Жінка має понад 40 років стажу.

"За тих 40 років стажу начислили мені 2 883 грн і ще пару копійок. За старість мені правда дали 500 грн. Ну і тепер я маю 3 380. А чи підвищать мені з 1 грудня я дуже сумніваюся. А якщо підвищать, то напевно на смішні копійки. Оскільки підвищуються тарифи на комунальні послуги, то буде мізер", – каже Комарницька.

Володимир Середа має 38 років робітничого стажу.

"Робили багато, а пенсії мало. Дві тисячі є пенсії. Мінімальну пенсію, а комунальні послуги в два рази дорожчі. І яке то життя, доплату дають мінімальну, а ціни піднімаються", – каже Середа.

Заступник начальника обласного управління Пенсійного фонду Володимир Івахов розповів, наскільки збільшать мінімальні пенсії:

"Перерахунок пов'язаний з тим, що відповідно до Закону України "Про державний бюджет" на 2021 рік із 1 грудня зростуть розміри прожиткового мінімуму для різних категорій населення. Зросте також і розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1 854 грн до 1 934 грн – на 80 гривень. Зросте і максимальний розмір пенсій, оскільки він обмежується 10 прожитковими мінімумами. Оскільки зріс прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, відповідно збільшилася і максимальна пенсія в Україні до 19 340 гривень. Виходячи із того, що проведено зміни прожиткового мінімуму, то з 1 грудня цього року органами Пенсійного фонду проведено перерахунок складових пенсійних виплат, які базуються на розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Це стосується мінімальної пенсії за віком, доплати за понаднормовий стаж, надбавки до пенсії за особливі заслуги, а також щомісячної адресної допомоги особам з інвалідністю, учасникам війни і бойових дій. У зв'язку з підняттям прожиткового мінімуму з 1 грудня в області перераховані пенсії для 239 300 осіб з них пенсійні виплати підвищилися для 185 тисяч пенсіонерів. Середній розмір підвищення складає 73 гривні". За словами Володимира Івахова, такий перерахунок пенсій робили у липні цього року. З 1 грудня зростуть пенсії також для осіб, які досягли 65-річного віку, не працюють і мають необхідний стаж. Жінки – не менше 30 років, чоловіки – не менше 35 років. Таких на Тернопільщині понад 71 тисяча осіб.

"За наявності стажу роботи у них (30 років у жінок і 35 років у чоловіків). Законодавством визначено, що для цієї категорії осіб розмір пенсії за віком не може бути меншим 40% від мінімальної заробітної плати на відповідний рік. Оскільки в Україні зросла мінімальна плата з 6 000 до 6 500 тисяч, то мінімальний розмір пенсій зазначеним особам збільшено з 2 400 до 2 600 гривень. Для тих пенсіонерів, які працюють, перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати буде здійснюватися після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності. Таким чином, на Тернопільщині після перерахунку 73 900 пенсійних справ, майже 71 500 пенсіонерів отримали підвищення пенсій. Середній розмір підвищення пенсійної виплати для цієї категорії громадян склав 255 гривень 40 копійок", – каже Володимир Івахов.

За словами, Володимира Івахова , на 107 гривень більше отримуватимуть майже 3 тисяч військових пенсіонерів.

Для того, щоб дізнатися, чи перерахували пенсію і на скільки, треба звернутися до управління пенсійного фонду або зайти на сайт Пенсійного фонду в особистий кабінет. Загалом на Тернопільщині є 274 тисячі пенсіонерів, розповів заступник начальника обласного управління Пенсійного фонду Володимир Івахов.

Читайте також

  • Інфраструктура, вода, зарплата медиків. Депутатка розповіла, як збільшилися видатки у бюджеті-2022
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди