Агенству з розшуку та менеджменту активів (АРМА) вперше на підставі згоди власника надали в управління грошові кошти в іноземній валюті, сума яких у гривневому еквіваленті становить понад 600 тисяч.
Про це повідомляється на сайті відомства.
Як зазначається, кошти прийняті в управління співробітниками Центрально-західного міжрегіонального територіального управління АРМА та розміщено на депозитних рахунках Агентства в Ощадбанку.
У відомстві зазначили, що згідно зі спеціальним законом про АРМА, активи приймаються в управління на підставі ухвали слідчого судді, суду чи згоди власника активів. Однак до цього часу у практиці Агентства не було жодного випадку добровільної передачі арештованого активу в управління.
Читайте також: Колишню резиденцію Януковича "Сухолуччя" передали в управління готельно-ресторанному комплексу
"Цей прецедент свідчить про зростання довіри власників до інституту управління арештованими активами. АРМА наділене всіма необхідними повноваженнями для ефективного збереження вартості активів, що дозволяє захистити право власності у разі виправдувального вироку або скасування арешту з інших підстав" — повідомив керівник АРМА Дмитро Жоравович.
В Агентстві пояснили, що особливість управління арештованими грошовими активами полягає, зокрема, у тому, що на депозитні кошти АРМА нараховуються відсотки за ставками, які є одними з найбільш вигідних на ринку банківських послуг в Україні.
За наявності законних підстав, кошти повертаються власникам разом з нарахованими на них відсотками, що дає змогу компенсувати вплив інфляції і навіть капіталізувати грошові активи.
Що відомо
Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів створено як державний орган з особливим статусом, що забезпечує виявлення та розшуку активів на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні. Агентство також стягує в дохід держави необґрунтовані активи.
За часів Янковича незаконно надбані кошти осідали як в Україні, у вигляді ліквідного майна (нерухомість, коштовності тощо), так і на банківських рахунках всередині країни та за кордоном із застосуванням офшорних схем.
Створене у 2016 році агентство стало одним з основних критеріїв виконання Україною План дій з лібералізації візового режиму з ЄС.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!