Кропивницька міськрада підпише меморандум про співпрацю з Держфондом Енергоефективності

Кропивницька міськрада підпише меморандум про співпрацю з Держфондом Енергоефективності

Кропивницька міськрада підпише меморандум про співпрацю з Держфондом Енергоефективності

Кропивницька міськрада підпише меморандум про співпрацю з Державним фондом Енергоефективності. Завдяки цьому об’єднання співвласників багатоквартирних будинків матимуть можливість залучати кошти не тільки державного, а й міського бюджету на утеплення житлових будинків. Про це під час брифінгу розповів заступник міського голови Олександр Вергун.

Голова правління ОСББ "Травень" Олександр Плетньов розповів Суспільному, що Кропивницький – єдине місто обласного значення, яке не має підписаного меморандуму про співпрацю з Фондом енергоефективності та не має своєї програми співфінансування з ОСББ з утеплення і реновації житлового фонду

За словами Олександра Вергуна, у програмі житлово-комунального господарства на 2022 рік створять розділ “Енергодім”. “В цій програмі зможуть брати участь лише ОСББ. По кожному житловому будинку буде розроблений проект на проведення певного виду робіт: заміни вікон, ремонту покрівель, утеплення тощо. 70 відсотків грошей можна буде отримати з державного бюджету, 30 відсотків або платитимуть самі мешканці, або можна буде взяти на вигідних умовах кредит, або це будуть гроші міського бюджету”.

Читайте також: Як утеплити будинок і заощадити гроші, знають мешканці дев'ятиповерхівки на вулиці Вокзальна в Кропивницькому. ОСББ взяло участь у державній програмі співфінансування

Олександр Вергун сказав, що на сьогодні у Кропивницькому створили 105 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, куди входять 134 житлові будинки. Усього в обласному центрі понад 800 житлових будинків.

"Створюйте ОСББ, самостійно управляйте своїм майном, залучайте кошти держбюджету та визначайтеся з ремонтними роботами, щоб замість вас це не вирішували депутати чи представники ЖЕО".

Що відомо

Для ОСББ єдиною можливістю залучити гроші держбюджету на впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках є участь в програмі "Енергодім", що реалізується державним фондом. Згідно даних фонду, Кіровоградська область є однією з лідируючих областей України за поданими заявками щодо реновації житла. Від ОСББ Кіровоградської області подали 54 заявки. Лідером є Волинська область – 145 заявок. Кропивницький подав дві.

На початок