Наповнення Краснопавлівського водосховища: у Харківській ОДА чекають рішення Кабміну

Наповнення Краснопавлівського водосховища: у Харківській ОДА чекають рішення Кабміну

Наповнення Краснопавлівського водосховища: у Харківській ОДА чекають рішення Кабміну
vodokanal.kharkov.ua

Харківська облдержадміністрація просить виділити з державного бюджету 34 млн грн для наповнення Краснопавлівського водосховища, від якого повністю залежать місто Лозова, селища Пісочин, Високий, Краснопавлівка та частково Харків.

Про це в ефірі Суспільного Харків 29 листопада сказав директор обласного департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Сергій Магдисюк.

"Ми визнали, що у нас є загроза надзвичайної ситуації. Це дозволило нам звернутися, щоб виділили кошти з державного резервного фонду. Ми звернулися з проханням, щоб виділили 34 мільйони гривень, щоб провести наповнення у розмірі 16 мільйонів кубічних метрів води. Це дозволить підприємству "Харківводоканал" більш-менш спокійно пройти зиму", — сказав Магдисюк.

"Ми чекаємо рішення Кабміну цієї середи. Ми надали гарантійного листа, що готові з обласного резервного фонду виділити 3 мільйони гривень. А з державного — 31", — додав він.

"Чим далі ця процедура затягується, тим менший обсяг води буде прокачано до водосховища. В кінці грудня потрібно буде завершити всі ці роботи, бо кінець бюджетного року", — пояснив Магдисюк.

"З 1 січня набувають чинності зміни до Водного кодексу. Ті установи і організації, які використовують воду з джерел та водойм для перекидання, повинні за власний кошт опікуватися наповненням цих водосховищ", — пояснює Магдисюк.

За його словами, цього тижня питання наповнення Краснопавлівського водосховища почнуть обговорювати з представниками "Харківводоканалу" та управління каналу "Дніпро-Донбас".

"Якщо цього року ми наполегливо просимо виділити кошти з державного бюджету, то наступного ми також наполегливо будемо звертатися до міської влади Харкова та підприємства "Харківводоканал", щоб вони найскоріше вирішили питання підписання договорів на постачання або перекидання води до Краснопавлівського водосховища", — розповів Магдисюк.

Це може вплинути на розмір тарифу, пояснює директор департаменту.

"Харківводоканал", наскільки мені відомо з наших зустрічей і нарад, не виключають, що вони підуть на цю процедуру. Це означає, що вони повинні будуть надати розрахунок до Національної комісії (НКРЕКП), яка повинна їм затвердити, якщо все буде законно. І тоді цей тариф буде доведений до мешканців Харкова і тих населених пунктів, які залежать від постачання води через підприємство "Харківводоканал". У нас це і Лозова, і Покотилівка, і Чугуїв, і інші", — роз'яснив Магдисюк.

Що відомо

  • Краснопавлівське водосховище — штучне водоймище, яке є одним з джерел питного водопостачання Харкова та єдиним для Лозової. Поповнювати його мають двічі на рік, наприкінці осені та на початку весни, йдеться на сайті Лозівської міськради.
  • Водосховище побудували у 1980 році для покриття дефіциту і забезпечення водою маловодних Харківської, Донецької та Луганської областей. Забезпечує водопровідною водою 23% споживачів, або 350 тис. жителів Харкова та області, йдеться на сайті "Харківводоканалу".
  • На початку листопада ситуацію з наповненням Краснопавлівського водосховища визнали загрозливою.
На початок