Зеленський вніс в Раду законопроєкт про допуск іноземних військових для участі у навчаннях

Зеленський вніс в Раду законопроєкт про допуск іноземних військових для участі у навчаннях

Зеленський вніс в Раду законопроєкт про допуск іноземних військових для участі у навчаннях
Командування Сил спеціальних операцій ЗС України

Верховна рада отримала від президента Володимира Зеленського законопроєкт №6359 “Про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі у багатонаціональних навчаннях”. Про це йдеться на сайті парламенту.

Законопроєкт визначений президентом як невідкладний. Документ вже відправлений на розгляд комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Фінансування витрат, пов’язаних із підготовкою та проведенням багатонаціональних навчань на території України та поза її межами у 2022 році, становитиме 106 548,33 тисяч гривень, йдеться у пояснювальній записці до документа.

У проєкті закону, зокрема, йдеться про українсько-американські навчання "Репід Трайдент – 2022", українсько-британські навчання "Козак Мейс – 2022", багатонаціональні навчанні "Світла Лавина – 2022", українсько-польські навчанні "Сільвер Сейбер – 2022", українсько-американські навчання "Сі Бриз – 2022", українсько-румунські навчання "Ріверайн – 2022", багатонаціональні навчанні "Кленова Арка – 2022".

Загальна чисельність сил, озброєння та військової техніки, яку передбачається залучити до навчань: до 19000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 50 літаків і вертольотів, до 30 кораблів (катерів та суден). Від Збройних Сил України до 15000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 10 літаків і вертольотів, до 10 кораблів (катерів та суден). Від Збройних Сил Сполучених Штатів Америки до 2000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 20 літаків і вертольотів, до 10 кораблів (катерів та суден).

Від збройних сил інших держав-членів НАТО та держав-учасниць програми “Партнерство заради миру” до 2000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 20 літаків і вертольотів, до 10 кораблів (катерів та суден).

Що відомо

Читайте також

Воєнна тривога 2021: чи відбудеться вторгнення Російської Федерації на територію України

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок