Аварії на каналізаційних колекторах Херсона за останні 2 роки. Причина одна - зношеність труб

Аварії на каналізаційних колекторах Херсона за останні 2 роки. Причина одна - зношеність труб

Аварії на каналізаційних колекторах Херсона за останні 2 роки. Причина одна - зношеність труб
Фото: Артем Кириченко

Проспект 200 років Херсона, вулиця Чорноморська та проспект Кирила та Мефодія. Там сталися одні з найбільших поривів міської каналізації за останні два роки. Основна причина - старі каналізаційні труби, термін експлуатації яких давно сплив.

Аварію на самоплинному колекторі на проспекті 200 років Херсона визнали надзвичайною ситуацією місцевого рівня. Таким було рішення міської комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ремонт колектору було потрібно понад 6, 5 мільйонів гривень. Без водопостачання могли залишитися майже 15 тис. жителів Херсона. Аварія у Таврійському мікрорайоні сталась 17 травня 2020 року: провалився ґрунт, що перекрив прохід стічним водам.

"Під низом на глибині 4 м прокладена труба каналізаційного колектора діаметром 600 мм. Залізобетон має таку властивість, що під дією стічної води бетон руйнується. Каналізаційний колектор відводить стічні води від 26 будинків, від 7 вулиць приватного сектору, два дитячі садочки і безліч тут об’єктів торгівлі", - каже ексдиректор Херсонського водоканалу Михайло Чемерис.

Щоб не відключати воду жителям мікрорайону, були встановлені дві помпи для перекачки. У Херсоні працювали спеціалісти з Миколаєва з машиною для гідродинамічної промивки труби. Знову прорвало трубу 19 червня. Після аварії на колекторі проблем із водопостачанням та водовідведенням у квартирах не було.

"Я навіть не знала, що стався порив. Коли вийшла з будинку, побачила, що вже ремонтують. Ми на собі не відчули, тільки цей сморід, але ми на верхніх поверхах мешкаємо, тому у квартирі не чутно", - говорить жителька Таврійського мікрорайону Євгенія.

У листопаді 2020-го почався другий етап ремонтних робіт на цьому колекторі. Її виконувала підрядна організація з Миколаєва. На ці роботи з міського бюджету передбачили 3,2 мільйона гривень.

24 січня 2020 прорвало каналізацію на проспекті Святих Кирила та Мефодія у Шуменському мікрорайоні Херсона. Цю аварію працівники міського водоканалу усунули за три дні.

"О 8-й ранку мені подзвонив один з мешканців і сказав про порив. Був великий потік нечистот. Представники водоканалу приїхали одразу, перекрили засувки, ліквідували витікання нечистот. Але у нас тут була завезена земля, хотіли облагородити територію. Тепер все це змило. Зруйнований і тротуар", - каже голова ОСББ «Благо» Петро Дерменжи.

5 липня 2021 на каналізаційно-насосній станції за адресою Покришева, 20 сталася аварія. Прогнила труба, по якій до насосної течуть стоки. Міська комісія визначила цю аварію як надзвичайну ситуацію техногенного характеру. Був ризик потрапляння забруднюючих речовин до водойм міста. Ремонтні роботи тоді ніяк не вплинули на побут людей, які живуть у Таврійському мікрорайоні, розказував директор Херсонського водоканалу Віктор Скобліков

"Ситуація ускладнена тим, що колектор на глибині 8 метрів і після дощів земля волога, тому дуже складно дістатися до колектору", - сказав Віктор Скобліков.

Ремонтні роботи на каналізаційно-насосній станції по вулиці Покришева, 20 закінчили наприкінці вересня цього року. На майже 8 метровій глибині замінили прогнилу трубу.

"Зараз стоки йдуть вже по лотку. Вони вже не перекачуються. Своїм шляхом поступають до насосної станції. КНС працює в нормальному режимі", - розказав заступник начальника дільниці каналізаційних мереж Андрій Орєшкін.

5 лютого 2021 року на колекторі, що на вулиці Чорноморській, сталася аварія: обвалився ґрунт і перекрив прохід стічним водам. Ремонт тоді тривав 5 днів. Для його проведення перекривали рух транспорту. Довжина колектору тут 1600 метрів. Аварійні ситуації ставалися і в 2014-2015 роках.

"Замінено тут близько 500 м, а ще 1100 м треба буде замінити", - сказав Михайло Чемерис.

Ремонт цього каналізаційного колектору триває і досі. До 1 грудня підрядна організація має замінити 600 метрів труб, яким понад 40 років. Термін експлуатації більшості колекторних труб у місті давно сплив, розказав представник підрядника Артем Колесник.

"Ми виконуємо роботи з ліквідації аварійної ситуації на цьому каналізаційному колекторі діаметром 400 м. І наразі через корозію верхнього склепіння руйнується під дією каналізаційних газів", - каже Артем Колесник.

Причина більшості поривів каналізації - старі труби, пояснював колишній директор водоканалу Михайло Чемерис. За рік міняли до 6 км трубопроводів різного діаметру, а треба до 40 км

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок