У Новій Одесі, що на Миколаївщині, працюють над ліквідацією наслідків вибуху

У Новій Одесі, що на Миколаївщині, працюють над ліквідацією наслідків вибуху

У Новій Одесі, що на Миколаївщині, працюють над ліквідацією наслідків вибуху
Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Новоодеській міській раді збирають одяг та продукти, а на місці вибуху, що за адресою Бузька, 47, працюють над ліквідацією наслідків та можливістю підключення одного з під’їздів до газопостачання.

29 листопада комунальні служби розпочали розчищати подвір’я. Вибиті шибки у вцілілих під’їздах затягнули плівкою.

У Новій Одесі, що на Миколаївщині, працюють над ліквідацією наслідків вибуху
Вибиті шибки затягнули плівкою. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

На четвертому поверсі будинку загинула сестра Ольги Мовчан. Сама Ольга живе в сусідньому під’їзді. Його має перевірити комісія та зробити висновок, чи придатні квартири, яких по дві на кожному поверсі, для життя.

"Ми зараз живемо в сестри в Гур’ївці, в Нову Одесу не наїжджуся. Мені розв'язувати питання треба, питання з сестрою, я займаюсь її похороном. І я стою тут, бо мені треба взяти речі, ми взяли на три дні з сином. Що далі буде, ми не знаємо", — сказала жителька будинку Ольга Мовчан.

Перший під’їзд, де на п'ятому поверсі стався вибух, для подальшого проживання непридатний.

"Проводиться обстеження димовентиляційних каналів другого та третього під’їздів. Вчора проведено візуальне обстеження. Є можливість заселення людей до третього під’їзду. Чи можливо заселити людей до другого, скажемо після проведення повної експертизи будинку. На даний час (станом на 29 листопада — ред.) роботи ці проводимо", — розповів заступник Новоодеського міського голови Ігор Журба.

Після вибуху евакуювали понад 50 людей. Їм запропонували тимчасово оселитися в гуртожитку аграрного ліцею. Але охочих не виявилось. Люди роз’їхались до рідних. Станом на 29 листопада в третьому під’їзді є світло та водопостачання, яке тут у кожного своє. Насосами подають воду з колодязів до квартир. Опалення індивідуальне. Опалюють люди або газовими конвекторами, або котлами.

"Коли в нас буде вже результат, коли вони підтвердять своїм рішенням можливість введення в експлуатацію вцілілої частини будинку, то "Миколаївгаз" розглядатиме вже технічну можливість відновлення газопостачання саме в цій частині, — каже начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ "Миколаївгаз" Еліна Луцкевич.

Третю добу в міську раду люди приносять їжу та одяг. Є списки, де вказані тимчасові адреси, номери телефонів постраждалих.

У Новій Одесі, що на Миколаївщині, працюють над ліквідацією наслідків вибуху
Збирають допомогу для постраждалих. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

"Нам пропонували житло, одежу та харчування. Ми погодились на продукти. Бо в нас одяг вцілів, одежа є, ми позабирали. А на харчі ми погодились", — говорить один з евакуйованих жителів будинку Олександр Волошанюк.

Розмір компенсації людям, чиє житло зазнало руйнувань, поки визначають. За словами Олександра Полякова, триває підрахунок.

Що відомо

  • 27 листопада о 09:20 у місті Нова Одеса в п’ятиповерховому житловому будинку стався вибух (попередньо побутового газу), були зруйновані дві квартири на четвертому та дві квартири на п'ятому поверсі. Рятувальники виявили тіла двох жінок 1937 та 1964 років народження. Один чоловік, який проживав у сусідньому будинку, помер від серцевого нападу. 28 листопада рятувальники відшукали ще одного загиблого. Рятувальна операція тривала дві доби.
  • За фактом вибуху поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу України "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки, що спричинило загибель людей". Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
  • Небезпечну подію, пов'язану з вибухом побутового газу в багатоквартирному житловому будинку в місті Нова Одеса, попередньо класифікували як надзвичайну ситуацію техногенного характеру, місцевого рівня.
  • У Новій Одесі 29 листопада оголосили день жалоби за загиблими від вибуху у будинку. У місті обмежили проведення розважально-концертних заходів. На знак скорботи приспустили Державний Прапор України з чорною стрічкою на будівлях органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій міста.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок