Дороги місцевого значення на Полтавщині прибиратиме понад 200 машин

Дороги місцевого значення на Полтавщині прибиратиме понад 200 машин

Дороги місцевого значення на Полтавщині прибиратиме понад 200 машин
Суспільне Полтава

26 тисяч тонн протиожеледних матеріалів підготували для зимового утримання шляхів місцевого значення на Полтавщині. Це на 5 тисяч тонн менше, ніж минулої зими. Кількість використаних матеріалів залежить від погоди, розповів Суспільному директор обласного "Агентства місцевих доріг" Олексій Басан. Працювати в області зможе 225 машин – це розкидачі піску, бульдозери, автогрейдери, трактори та інше.

Полтавець Андрій Приходько кермує автівками десяток років. Цього року, каже, до зими авто уже підготував.

"Починаю це робити, коли температура повітря десь стає нижче 6 градусів. Це – у першу чергу йде заміна гуми на зимову, бо літня уже не може працювати, стає більш "пластиковою". І потім йде заміна рідини для омивання скла на зимову, щоб вона не замерзала. Звісно, дорожнє покриття має бути у відповідному стані. Воно не повинно мати якихось підступних місць", – каже полтавець Андрій Приходько.

Дороги місцевого значення на Полтавщині прибиратиме понад 200 машин
Дорога на Полтавщині. Суспільне Полтава

Цього року посипати дороги місцевого значення на Полтавщині ще не почали, бо в цьому не було потреби, каже директор "Агентства місцевих доріг" Олексій Басан.

"Підготовлена протиожеледна суміш 15-відсоткова. Тобто 15 % солі, 80 % піску. Ми заготували більше 26 тисяч тонн. Це той обсяг, який необхідний за аналізом минулих років, достатній, щоб пережити і забезпечити нормальний експлуатаційний стан місцевих доріг нашої області", – говорить Олексій Басан.

За словами Олексія Басана, за потреби протиожеледні матеріали можуть закуповувати додатково. За попередній сезон – 2020-го – 2021-го – на зимове утримання доріг місцевого значення в області заготовили понад 31 тисячу тонн сумішей, а до цього – близько 9 тисяч тонн.

Дороги місцевого значення на Полтавщині прибиратиме понад 200 машин
Використання протиожеледної суміші для утримання доріг місцевого значення на Полтавщині. Суспільне Полтава

Цієї зими прибирати сніг на дорогах місцевого значення та посипати їх проти ожеледиці будуть 14 підрядних організацій. Загалом на автошляхи вони можуть випустити 225 машин. Це піскорозкидачі, автогрейдери, трактори та інша техніка. Її роботу можна буде відстежити онлайн на спеціальній карті, каже директор "Агентства місцевих доріг" Олексій Басан.

"Підрядники сформовані за принципом районного поділення. Тобто є догори, які ми не можемо ділити, і вони проходять через кілька громад, тому підрядники забезпечують відповідно до своїх можливостей кілька громад. Залежно від територіальних одиниць, сполучення і так далі. Якщо випав сніг, це очистка снігу та покриття, щоб у нас не було ожеледиці. І так само, якщо у нас опади у вигляді дощу і подальше замерзання, відповідно, ми теж забезпечуємо проїзд із посипанням", – додає Олексій Басан.

Дороги місцевого значення на Полтавщині прибиратиме понад 200 машин
Машина Агентства місцевих доріг (14.01.2021). Агентство місцевих доріг Полтавської області

"З 1 грудня характер погоди зміниться. Хоча вдень пройде невеликий мокрий сніг. Але стійкого зниження температури повітря поки що не відбудеться аж до 7 грудня. Сніжного покриву поки що ми не очікуємо, якщо сніжки будуть іти невеликі, вони будуть більше мокрі, подекуди з дощем", – каже синоптикиня обласного гідрометцентру Надія Васеньова.

За словами Надії Васеньової, до 1 грудня в області буде переважно дощова та вітряна погода.

Вибір редакції

На початок