У Лубнах до кінця року мають відремонтувати альтанку Анни Керн

У Лубнах до кінця року мають відремонтувати альтанку Анни Керн

У Лубнах до кінця року мають відремонтувати альтанку Анни Керн
Суспільне Полтава

У Лубнах на Полтавщині відновлюють альтанку Анни Керн – дворянки, яка жила у місті на початку 19-го століття. На споруді замінили плитку, каркас покрівлі та оновили дах. Роботи виконують в рамках обласного конкурсу «Бюджет участі», повідомила Суспільному директорка Лубенського комунального парку культури та відпочинку Аліна Савка.

Альтанку Анни Керн на 50-метровому схилі у Молодіжному парку Лубен побудували 1988-го року. Її звели до тисячоліття створення міста, каже архітекторка Ірина Казакова.

У Лубнах до кінця року мають відремонтувати альтанку Анни Керн
До кінця року мають відремонтувати альтанку Анни Керн. Суспільне Полтава

"Парк розташовується на території, яка колись належала Петру Полторацькому. Належав до рангу чиновницького дворянства полтавського, а потім переїхав у Лубни. Ця територія належала їм, і тут зверху була їхня садиба. Її (альтанку – ред.) робив головний архітектор Володимир Іванович Семенюта, і він її побачив у такому класичному стилі у вигляді ротонди", – каже архітекторка, розробниця проєкту відновлення альтанки Ірина Казакова.

Два місяці тому споруду почали ремонтувати. Цей проєкт переміг в обласному конкурсі «Бюджет участі». Ініціативу подала місцева громадська організація.

"Проєкт Лубенської громади «Про ревіталізацію альтанки Анни Керн» було подано минулого року, це був «Бюджет участі Полтавської області 2020-го року». Проєкт здобув перемогу з результатом 438 голосів. Проєкт поданий на суму близько 200 тисяч (гривень – ред.). Від обласної ради передбачалось співфінансування 100 тисяч", – говорить начальниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко.

У Лубнах до кінця року мають відремонтувати альтанку Анни Керн
Альтанка Анни Керн. Суспільне Полтава

З місцевого бюджету на роботи спрямували близько 88 тисяч гривень, говорить Аліна Савка.

"Їх спрямовували в цьому році. Оголосили тендер, розпочали аукціон, у якому взяв участь виключно один потенційний виконавець робіт – ТОВ «Альбатрос», і, відповідно, він переміг", – говорить директорка Лубенського комунального парку культури та відпочинку Аліна Савка.

Нині на споруді замінили плитку, каркас покрівлі та оновили дах. Ускладнює виконання робіт – розташування альтанки, додала директорка Лубенського комунального парку культури та відпочинку.

У Лубнах до кінця року мають відремонтувати альтанку Анни Керн
Ремонт альтанки Анни Керн. Суспільне Полтава

"Було важко підвезти матеріали сюди, тому було залучено додаткові гроші, спрямовані сесією. Це 50 тисяч гривень на розчистку території, щоб можна було піднести, підвезти чи заїхати. Вдалося завезти основні такі важкі матеріали, заїжджав сюди трактор. Не з першого разу, не з другого, але все вдалося. Було важко, тому що такі схили і немає прямої доріжки", – каже директорка Лубенського комунального парку культури та відпочинку

"Основа зроблена, мощення зроблене. Пояс верхній підремонтований, залишились цеглинки і пошпаклювати, встановити мауерлат – конструкція даху. І вже тоді (тільки ж треба, щоб була погода, бо осінь, і кожен день все міняється) щоб сюди заїхав маніпулятор і цей дах поставив", – говорить архітекторка, розробниця проєкту відновлення альтанки Ірина Казакова.

За словами директорки Лубенського комунального парку культури Аліни Савки, роботи мають завершити до кінця цього року.

Вибір редакції

На початок