Фотоісторії про домашнє насильство. У Херсоні відкрили виставку "Річ у тім. 2:0"

Фотоісторії про домашнє насильство. У Херсоні відкрили виставку "Річ у тім. 2:0"

Фотоісторії про домашнє насильство. У Херсоні відкрили виставку "Річ у тім. 2:0"
Фото: Олена Протопопова/Суспільне.Херсон

"Річ у тім. 2:0". Таку виставку, присвячену жертвам домашнього насильства, відкрили у Херсоні 29 листопада. Вона налічує десь півтора десятка робіт – це фотоісторії про домашнє насильство.

Важливими є предмети, які герої сюжетів тримають в руках, говорить співорганізаторка Євгенія Бєла.

"Ця історія говорить про те, що жінка кожного разу, коли чоловік, повертаючись додому був у поганому настрої, в нього не було натхнення, він весь час пред’являв їй претензію стосовно того, що або гарячий чай, або недосолена їжа, або несмачно, і кожного разу предмет, з якого він коштував їжу або пив чай, летіли у неї. Їй неодноразово зашивали обличчя",- каже організаторка.

Фотоісторії про домашнє насильство. У Херсоні відкрилась виставка
Фото: Олена Протопопова/Суспільне.Херсон

Виставку ініціювала поліція. Проблема домашнього насильства – це те, з чим часто стикаються поліцейські, говорить Константин Дронгаль. Найбільше випадків було під час жорсткого локдауну.

"Треба казати, що це - проблема, тому що багато людей в це не вірять чи мислять стереотипами. І тому, якщо коротко – це реальні історії, які розповідають зірки, які були з іншими людьми, були з поліцейськими. І саме чому предмети? Цими предметами скоювалося домашнє насильство. І наша мета – про це говорити, ламавати стереотипи, показувати, що це - ненормально", - каже начальник управління патрульної поліції в Херсонській області Константин Дронгаль.

У Херсоні відкрилась виставка проти домашнього насильства
Фото: Олена Протопопова/Суспільне.Херсон

Не всі жертви, серед яких переважна більшість жінки й діти, наважуються звернутися по допомогу, хтось не знає алгоритмів дій, коли коїться насильство в родині, розповідає керівник Херсонського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Антон Єфанов.

"Ця проблема не є суто українською. Ця проблема всесвітня, на жаль. Але шляхи боротьби з нею різні, тому Україна протягом п’яти років прийняла низку законодавчих актів, які допомагають соціальним службам, поліції, відповідним психологічним службам приймати рішення щодо допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства, а також по тих хто вчиняє таке ганебне явище", - говорить Антон Єфанов.

Представник Міжнародної антинаркотичної асоціації Ярослав Рафальський говорить, домашнє насильство і вживання наркотиків часто пов’язані.

"Наркозалежні люди дуже часто безпосередньо проявляють це насильство у своїй сім'ї. На мою думку, люди, які будуть більш обізнані, зможуть стати кращими, і зможуть у той час запобігти насильству, злочинності. Для укріплення майбутнього у нашій країні", - розказав чоловік.

У торгово – розважальному центрі «Фабрика» виставка залишатиметься протягом тижня, потім її покажуть в інших містах Херсонщини.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок