Медики розповіли, як вакцинуватися проти COVID-19 волинянам із серцево-судинними захворюваннями

Медики розповіли, як вакцинуватися проти COVID-19 волинянам із серцево-судинними захворюваннями

Медики розповіли, як вакцинуватися проти COVID-19 волинянам із серцево-судинними захворюваннями
Суспільне Волинь

Пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями потрібно вакцинуватися проти СOVID-19. Це не є протипоказом, — розповіла Суспільному завідувачка кардіологічного відділення з палатами постковідної реабілітації обласного госпіталю ветеранів війни Наталія Олянська.

Нині у кардіологічному відділенні обласного госпіталю ветеранів війни — 39 пацієнтів, із них 12 перехворіли на коронавірус, — каже завідувачка відділення Наталія Олянська. Додає: серед пацієнтів є, як вакциновані, так невакциновані. Хоча за всіма рекомендація МОЗ пацієнти із серцево-судинними захворюваннями мають бути вакциновані.

Зі слів лікарки, по кожному пацієнту рішення щодо вакцинації проти коронавірусу приймається індивідуально. "Якщо в ту хвилину, коли пацієнт прийшов на вакцинацію до пункту щеплення, у нього — високий тиск, або гостре захворювання, воно підліковується і далі хворий вакцинується",— зазначила Наталія Олянська.

Вакцинація проти COVID-19 волинян із серцево-судинними захворюваннями
Суспільне Волинь

Другий тиждень на лікуванні в обласному госпіталі ветеранів війни лучанка Світлана Демчук. Жінка розповіла, що вже хворіла на коронавірусну інфекцію, має супутні захворювання, тому, після інфекційної лікарні, довелося продовжити лікування в госпіталі.

Вакцинація проти COVID-19 волинян із серцево-судинними захворюваннями
Суспільне Волинь

До вакцинації, каже жінка, ставиться позитивно. "Два рази приходила на вакцинацію, але я – гіпертонік і в мене великий тиск 190 на 110. І я через це не зробила щеплення. Дуже шкодую", — розповідає Світлана Демчук.

Суспільне поспілкувалося з медиками та пацієнтами, які розповіли про свою хворобу, вакцинацію і ставлення до неї.

За словами завідувачки кардіологічного відділення з палатами постковідної реабілітації обласного госпіталю ветеранів війни Наталії Олянської, упродовж цього року у кардіологічному відділенні пролікували понад 800 хворих.

Що відомо

  • Наприкінці жовтня МОЗ направило до обласних управлінь охорони здоров’я оновлені роз’яснення щодо застосування переліку медичних протипоказань та застережень до вакцинації проти COVID-19. Вони можуть бути тимчасовими та абсолютними.
  • Вакцинація онкопацієнтів: волинські лікарі розповіли, як та коли ліпше щепитися проти COVID-19.
  • За добу  28 листопада проти COVID-19  в області провели 2 517 щеплень. Першою дозою щепили 609 осіб  та другою дозою –1 908 осіб. Від початку вакцинальної кампанії отримали одну дозу – 287 854 людей, отримали дві дози та повністю імунізовані – 211 930 людей. Загалом провели 499 784 щеплення.
  • У відділення алергології Волинської обласної клінічної лікарні пацієнтів з сильними реакціями на препарати проти коронавірусу, не було.
На початок