“Соціальні послуги, дружні до дітей”: Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ

“Соціальні послуги, дружні до дітей”: Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ

“Соціальні послуги, дружні до дітей”: Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ
Центр денного перебування “Кіндер клаб” у Бахмуті, фото: Суспільне Донбас

У Бахмуті проєкт системи підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю, переміг у міжнародному конкурсі Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в номінації “Соціальні послуги, дружні до дітей”. Завдяки реалізації проєкту у місті відкрили центр денного перебування “Кіндер клаб”, групи підтримки для батьків дітей з інвалідністю та інклюзивний дитячий майданчик.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного.

15-річна Олександра Колесник має діагноз ДЦП, пересувається на інвалідному візку. За словами матері дівчини Альбіни Гребенюк, три тижні тому на її звернення до міськради встановили спуск на тротуарі, яким Саша добирається до школи. Тепер Саша може самостійно долати цей відрізок дороги.

"Можу уже сама із пандуса з’їжджати до перехрестя, що дуже зручно і зовсім не важко", – каже Олександра..

Біля школи, де навчається школярка, встановили пандус. За словами матері дівчини, чекали на нього сім років

"Було дуже важко, тому що дитина росте, вона стає важча. Зараз вона важить 50 кілограмів і коляска 21. І коли я її підіймала по сходинах це було дуже тяжко", – розказала жінка.

У Бахмуті цього року для дітей з інвалідністю побудували також й інклюзивний майданчик.

Гойдалки та інші зони відпочинку на майданчику мають пандус. Також тут є спеціальне гумове покриття. Працює майданчик з 8:00 до 17:00 години.
Гойдалки та інші зони відпочинку на майданчику мають пандус. Також тут є спеціальне гумове покриття. Працює майданчик з 8:00 до 17:00 години. Інклюзивний дитячий майданчик у Бахмуті, фото: Суспільне Донбас

Гойдалки, каруселі, пісочниці на майданчику пристосовані для дітей з особливими потребами, покриття на ньому – з гумового настилу.

Також у місті у березні 2021 року на базі центру соціальних служб відкрили центр денного перебування “Кіндер клаб". Тут батьки можуть залишити дитину під наглядом педагогів та психолога на кілька годин.

"Я можу сина привести, залишити й побігти робити свої справи без проблем. Я знаю, що тут син у безпеці, що його тут ніхто не образить, він отримує соціалізацію серед своїх друзів", – розказала мати дитини з ДЦП Оксана Гопієнко.

За інформацією заступниці міського голови Інесси Мельник, наразі у Бахмутській громаді проживає понад 400 дітей з інвалідністю.

"Цього року кожна школа має інклюзивний клас або спеціальний клас для дітей з особливими освітніми потребами. У нас нема потреби мешканцям нашої громади направляти своїх дітей на навчання у спеціалізовані заклади освіти. Понад сто вчителів минулого року пройшли тренінги та підвищили кваліфікацію в межах роботи з дітьми з особливими потребами", – розказала Мельник.

Впровадження системи послуг для дітей з інвалідністю допомогло Бахмуту вибороти перемогу у міжнародному конкурсі від ЮНІСЕФ в номінації “Соціальні послуги, дружні до дітей”. За словами спеціалістки з комунікацій ЮНІСЕФ в Україні Ольги Пришко, вручатимуть премію громаді Бахмута у грудні.

Що відомо

  • Премію започаткували у 2019 році в межах глобальної ініціативи ЮНІСЕФ Громада дружня до дітей та молоді. Вона відзначає інноваційні рішення чи проєкти, які надихають, сприяють захисту прав дитини, покращують щоденне життя дітей і молоді у містах та громадах по всьому світу. Цього року за перемогу боролись два українських міста - Львів та Бахмут.
  • У вересні у Бахмуті відкрили інклюзивний дитячий майданчик. Встановили його на території Центру соціальних служб коштом міжнародної благодійної організації "Партнерство "Кожній дитині", дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та міської ради.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок