В Україні не зафіксований штам COVID-19 "Омікрон" – Ляшко

В Україні не зафіксований штам COVID-19 "Омікрон" – Ляшко

В Україні не зафіксований штам COVID-19 "Омікрон" – Ляшко
МОЗ

На території України не виявлений жоден випадок інфікування штамом COVID-19 "Омікрон".

Про це під час брифінгу 29 листопада розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

"На сьогоднішній день штаму "Омікрон" не було виявлено на території України", – заявив він.

Ляшко додав, що в Україні діє система направлення на секвенування зразків із кластерів – районів, де спостерігаються значні сплески захворюваності, від людей, які повернулися з-за кордону, а також від осіб, які мають атиповий перебіг COVID-19.

"Це дозволяє більш прицільно використовувати наявні лабораторні потужності для виявлення нових штамів COVID-19", – запевнив він.

Читайте також: Новий штам COVID-19 "Омікрон": які країни вже оголосили про призупинення авіасполучення

Окрім того, Ляшко нагадав, що Україна запровадила геномний нагляд відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я.

"З вересня 2021 року країна вже має потужності для повногеномного секвенування, яке дозволяє повністю розшифрувати геном будь-якого патогену та дозволяє, у тому числі, здійснювати нагляд за усіма штамами коронавірусу, які циркулюють у країні", – зауважив він.

За словами міністра, поява нових небезпечних штамів – можливий наслідок нерівномірності розподілу і сумнівів щодо вакцинації.

"Основна маса нових штамів з’являється в країнах з низьким рівнем доходу та з низьким охопленням вакцинацією", – зазначив Ляшко.

Що відомо

  • Вперше новий штам коронавірусу B.1.1.529 або "омікрон" виявили у Ботсвані, ПАР та Гонконгу. Експерти припускають, що він може стати найбільш небезпечним варіантом вірусу.
  • Перші можливі випадки зараження новим південноафриканським штамом коронавірусу зафіксували у низці країн Європи, зокрема у Німеччині, Чехії, Нідерландах та Італії.
  • Європейський Союз хоче припинити авіасполучення з Південною Африкою, щоб протистояти поширенню нового варіанту COVID-19.
  • МОЗ Великої Британії підтвердило два випадки інфікування новим штамом COVID-19. Вони пов'язані з поїздками до Південної Африки. Раніше країна тимчасово призупинила авіасполучення із низкою південноафриканських країн через поширення нового варіанту коронавірусу.
  • ВООЗ застерегла країни світу від занадто поспішного запровадження нових обмежень для туристів через виявлення нового штаму коронавірусу.
  • В Ізраїлі запровадили нові карантинні обмеження, щоб запобігти поширенню нового штаму COVID-19. Йдеться, зокрема, про тимчасове закриття кордонів для іноземців.
  • В Європейському центрі із запобігання та контролю захворювань (ECDC) вважають, що новий штам коронавірусу Omicron може бути більш стійким до вакцин та швидше поширюватися.
  • Уряд Японії планує закрити в’їзд у країну для іноземних громадян через поширення штаму "Омікрон".

Читайте також

"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні

"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок