"Тестуйся, лікуйся, живи": акція до Дня боротьби зі СНІДом у Харкові

"Тестуйся, лікуйся, живи": акція до Дня боротьби зі СНІДом у Харкові

"Тестуйся, лікуйся, живи": акція до Дня боротьби зі СНІДом у Харкові
Суспільне Харків

На майдані Свободи у Харкові 1 грудня відбулася акція до Всесвітнього дня боротьби з Синдромом набутого імунодефіциту. Охочих безплатно тестували на ВІЛ-інфекції.

Під час акції показали сценку про труднощі, з якими стикають ВІЛ-позитивні люди, передає кореспондент Суспільного.

"Цього року ми привертаємо увагу до того, що потрібно слідкувати за здоров'ям та тестуватися раз на рік. Лікування знижує навантаження у ВІЛ-позитивної людини. Наша акція називається "Тестуйся, лікуйся, живи". Ми також звертаємо увагу на дискримінацію людей, які живуть з ВІЛ. Це дуже заважає, збільшує епідемію", — сказала одна з організаторок акції Олена Овчиннікова.

"Тестуйся, лікуйся, живи". У центрі Харкова пройшла акція до Дня боротьби зі СНІДом
Суспільне Харків

За даними, які Суспільному надали в обласному Центрі громадського здоров'я, на Харківщині минулого року СНІД виявили у 144 людей, у 2021 — у 127.

З 1987 року, коли у Харківській області зареєстрували перший випадок ВІЛ-інфекції, у регіоні діагноз ВІЛ поставили 11 781 людині.

"Харківська область на сьогодні посідає 11 місце серед областей України за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. На 1 грудня 2021 року під диспансерним наглядом в області перебувають 5670 громадян України та 28 іноземців", — сказано в повідомленні.

За даними Міністерства охорони здоров'я, цього року на Харківщині внаслідок СНІДу померли 63 людини.

Читайте також

"Коли мені розповіли, що я хвора, я думала, що одразу помру". Як молодь з ВІЛ живе в Україні

На початок