Обвинувачених у справі про пожежу в пансіонаті "Золотий час" у Харкові залишили під вартою

Обвинувачених у справі про пожежу в пансіонаті "Золотий час" у Харкові залишили під вартою

Обвинувачених у справі про пожежу в пансіонаті "Золотий час" у Харкові залишили під вартою
Суспільне Харків

Ленінський районний суд Харкова продовжив до 27 січня термін тримання під вартою усім чотирьом обвинуваченим у справі про пожежу в пансіонаті "Золотий час", внаслідок якої у січні 2021 року загинули 15 людей.

Відповідне рішення суд ухвалив на засіданні 29 листопада, повідомляє кореспондент Суспільного. Залишити під вартою підозрюваних просив прокурор Асхат Саліхов.

"Підстави, на яких було обрано запобіжні заходи, не втратили своєї актуальності та обґрунтованості, на теперішній час триває судовий розгляд, допит потерпілих по даному кримінальному провадженню, ще не допитані свідки, не досліджені матеріали кримінального провадження, заявлені відповідні клопотання, тому вважаю, що є всі підстави для продовження вказаного запобіжного заходу терміном на 60 діб", — говорив на засіданні прокурор Саліхов.

Захист назвав позицію прокуратури необґрунтованою та просив звільнити підозрюваних з-під варти під цілодобовий домашній арешт.

Читайте також: Суд арештував чотирьох підозрюваних у справі про пожежу в пансіонаті у Харкові 23 січня 2021 року
У справі про пожежу в пансіонаті "Золотий час" продовжують допитувати родичів загиблих
Суспільне Харків

У справі про пожежу в пансіонаті "Золотий час" продовжують допитувати родичів загиблих
Суспільне Харків

29 листопада у справі допитали двох родичів загиблих у пансіонаті пенсіонерів. Першою свідчила Тетяна Ярмак, донька загиблої у "Золотому часі" 85-річної Ірини Палант.

Потерпіла розповіла, що жила з матір'ю протягом 20 років. З лютого 2019 її піклуванням займався брат Тетяни, з яким у неї ускладнилися стосунки. Тетяна жила окремо та періодично розмовляла з матір'ю телефоном. У жовтні 2020 року та розповіла їй, що перебуває у лікарні. З'ясувалося, що брат помістив матір у приватний пансіонат. Зі слів Тетяни, мати просила забрати її "з лікарні". Водночас у розмовах літня жінка говорила, що її нормально годують, лікують, але вона хоче додому, "вже досить лікарні".

За словами доньки загиблої, перебування матері у приватному пансіонаті оплачували за рахунок пенсії жінки, яка останнім часом складала близько 5700 гривень.

"У цей заклад її оформив мій брат. Можливо, це був жовтень або вересень 2020 року... Оплачував брат, але з її коштів, тому що у неї великий стаж, вона була класним спеціалістом, вона заробила добру пенсію. Практично вся пенсія на її забезпечення туди пішла", — сказала Тетяна Ярмак.

Потерпіла також розповіла, що була б проти, щоб мати жила у пансіонаті, але з'ясовувати це питання з братом не стала. Тетяна Ярмак розповіла, що телефонувала не тільки самій матері, але й доглядальницям та Ігорю Юрійовичу [Мірончуку, одному з підозрюваних у справі, якого слідство називає адміністратором пансіонату — ред.]. Коли вона питала Мірончука, чи зможе забрати матір, той відповів, що це може зробити тільки її брат, який оформлював усі документи. Тетяна сказала, що провідати матір у пансіонаті та побачити умови закладу не встигла, додавши, що тривав карантин.

На засіданні суду обвинувачений Ігор Мірончук сказав, що не пам'ятає розмов із Тетяною, але згадав її брата. Він також підтвердив, що номер телефону, який зберігся у Тетяни Ярмак з підписом "Ігор Юрійович, лікар", належить йому.

Брата Тетяни Володимира Паланта допитували на одному з перших засідань у справі. Як повідомляло видання "Ґрати", він помістив матір до "Золотого часу", оскільки вона мала деменцію, погано ходила, а він не справлявся. Тетяна ж під час допиту в суді сказала, що за час проживання з матір'ю, на її думку, деменції у матері не було.

Суд продовжить допит потерпілих 14 грудня.

Читайте також

Безпека у пансіонатах для літніх людей на Харківщині: що змінилося після пожежі у "Золотому часі"

На початок