У Рівному планують ввести нічний тариф у маршрутках. Що це дасть

У Рівному планують ввести нічний тариф у маршрутках. Що це дасть

У Рівному планують ввести нічний тариф у маршрутках. Що це дасть
Фото: Суспільне Рівне

У маршрутках Рівного планують запровадити нічний тариф. Проїзд з 20:00 до 23:00 може коштувати 12 гривень, заявив 29 листопада міський голова Олександр Третяк. Проєкт такого рішення – на стадії фінальних узгоджень, тариф можуть запровадити в грудні.

Що дасть тариф: позиція мера і перевізника

У Рівному планують запровадити нічний тариф у міських маршрутках, аби перевізники могли надавати послугу якомога довше, пояснив мер Олександр Третяк. Міськвиконкому запропонують прийняти рішення, щоб встановити у транспорті тариф з 8 до 10-11 години вечора в розмірі 12 гривень, за умови, що маршрутки їздитимуть якомога довше. Тариф буде на чотири гривні вищим, ніж денний.

"І людям зручніше буде. Це значно дешевше, ніж брати таксі й краще, знаючи, що буде транспортний засіб, який точно їх підвезе. Думаю, на цьому тижні приймемо фінальну версію цього проєкту, через тиждень-другий, можливо, буде ухвалено рішення про нічний тариф", – сказав міський голова.

Така практика діє у багатьох українських містах і допоможе, на його думку, покращити й пролонгувати перевезення в місті у вечірній час.

"На мою думку, ті маршрути, які сьогодні рентабельні, будуть гарніше працювати, це однозначно. Цей тариф вплине на те, що маршрути будуть їздити довше. На маршрутах, які нерентабельні, потрібно думати не про вечірній тариф, а про те, щоб вони стали рентабельні. Тобто, їм потрібно компенсувати якісь втрати, хоча б за пільгові перевезення", – прокоментував Суспільному президент ГО "Союз перевізників України" Валентин Демчук.

Він уточнив, що перевізники не отримують компенсацію за перевезення пільгових категорій і беруть ці витрати на себе. Не змінилась ситуація і після введення карантинних обмежень, коли дозволили возити пасажирів лише не "сидячих" місцях.

Що з водіями

Проблема дефіциту водіїв, про яку заявляють рівненські перевізники – питання самих перевізників, зазначив мер Олександр Третяк.

"Взявся возити мешканців міст, виграв тендер – будь ласка, виконуй умови тендеру. Панькатися з тобою ніхто не буде, нас не цікавить – є в тебе водії, чи немає. Не справляєшся, тоді – геть із ринку, звільняй дорогу, нехай тоді заходять інші перевізники, які будуть надавати значно кращі послуги", – заявив Третяк.

Валентин Демчук апелював, що для того, аби отримувати якіснішу послугу – потрібно вкладати гроші. Водії, за його інформацією, масово виїжджають закордон.

"Де взяти нових водіїв – ми сьогодні не знаємо, оскільки немає жодної місцевої програми, яка б передбачала навчання цих водіїв і підготовку. Відношення мера, на мою думку – політично неправильне відношення, тому що інші прийдуть з тією самою проблемою, якщо прийдуть", – сказав Валентин Демчук.

Питання введення нічного тарифу стосується лише маршруток.

Що відомо

  • Майже рік тому, 29 грудня, Олександр Третяк на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заявив, що тривало обговорення проєкту рішення, щоб запровадити у Рівному два тарифи: денний та нічний. Однак, згодом про це питання публічно не говорили.
  • Тоді президент ГО "Союз перевізників України" Валентин Демчук зазначив, що, на його думку, потрібно і без нічного тарифу підвищувати вартість проїзду у маршрутних автобусах й озвучив пропоновану саму на рівні 8-9 грн.
  • 29 грудня міська комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про те, що громадський транспорт у Рівному має право курсувати до 22-ї години, а не до 21-ї, як раніше.
  • У Рівному проїзд в автобусах та тролейбусах здорожчав з 1 червня 2021 року. У тролейбусі замість 4 грн коштує 6 грн, у маршрутці замість 6 – 8 грн.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок