Щеплення дітей від коронавірусу: шість запитань педіатру

Щеплення дітей від коронавірусу: шість запитань педіатру

Лікар-педіатр, заступниця директора КНП дитячої клінічної лікарні св. Зінаїди Наталія Спічакова в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповідала про вакцинацію дітей від коронавірусу. Відповіді на шість поширених запитань на цю тему у матеріалі.

Дітям якого віку можна робити щеплення від коронавірусу?

Нині нам дозволили вакцинувати всіх дітей з 12-річного віку. Діти вакцинуються тільки однією вакциною. Тому що вона була клінічно досліджена саме для дітей. Це Pfizer Comirnaty. Ще для дітей є така особливість, що дитина має бути щеплена згідно з календарем щеплень. Вона обов’язково має бути перед щепленням оглянута педіатром або сімейним лікарем. І педіатр вже дає їй свій висновок, що вона може йти на вакцинацію.

Які протипоказання для щеплення дітей?

Перше – це анафілактичний шок після проведення першої дози вакциною Pfizer, в нашому випадку. Друге – це гострий стан. Якщо ви захворіли, у вас температура вище 38 градусів. Якщо дитина хвора, слаба.

Які можуть бути побічні ефекти?

Лихоманка, підвищення температури до 39° градусів. Біль в місці введення вакцини: набряк, почервоніння. Сонливість може бути. Протікати від декількох годин до 72 годин.

Є така особливість після вакцинації Pfizer у 5% випадків дослідження після першої дози може розвиватися міокардит або перикардит. Тобто це запалення серцевого м'яза або оболонки серця. Таке ускладнення може розвиватися на 5-6 добу. І з 5-6 доби потрібно спостерігати за дитиною або за дорослим, якому зробили Pfizer. Приблизно до 20 доби. Ці міокардити дуже добре відповідають на терапію, вони лікуються. Але після перенесеного міокардиту після першої дози – це є протипоказом для введення другої дози Pfizer

Чи можна щепитися, якщо у дитини алергія на медикаменти або харчові продукти?

Якщо є алергічна реакція на якісь медикаменти, на харчові продукти, на будь-які елементи побуту, то такій дитині не просто можна, а потрібно зробити вакцинацію. В неї може бути важчий перебіг covid-19. Тому що вона вважається імунокомпрометованою людиною. У неї імунна система вже скомпрометована, по-перше. І по-друге: стає питання чим таку дитину лікувати, якщо в неї такі важкі алергічні реакції на медикаменти або на харчові продукти, будь на що.

Як поєднати щеплення дітей від covid-19 з іншими щепленнями?

Інтервал між обов’язковим щепленням і щепленням від covid-19 складає 14 діб. Це не стосується однієї тільки вакцини – це вакцини від грипу. Вакцину від грипу можна суміщати разом з коронавірусною вакциною тільки в різні місця. Тобто в різні руки, різні плечі. І це не стосується вакцинації екстреної. Тобто якщо ви зробили вакцинацію від коронавірусної інфекції, вийшли й вас покусали собаки, то повертайтеся – вас будуть вакцинувати від сказу.

Що Вам відомо про досвід інших країн?

Коли нам дозволили вакцинувати 12-річних дітей, то в Америці й в Ізраїлі розпочали вакцинувати дітей з 5-річного віку. Тим же Pfizer. Тобто за цей час минули дослідження наукові. І наука вже довела, що можна вакцинувати дітей з 5 років вакциною Pfizer.

На початок