Українці Ігор Рейзлін та Ольга Харлан отримали відзнаки FIE як найкращі фехтувальники сезону

Українці Ігор Рейзлін та Ольга Харлан отримали відзнаки FIE як найкращі фехтувальники сезону

Українці Ігор Рейзлін та Ольга Харлан отримали відзнаки FIE як найкращі фехтувальники сезону
FIE

Рейзлін уперше отримав подібну нагороду, а для Харлан вона стала вже п'ятою.

Українських фехтувальників відзначили на Конгресі Міжнародної федерації фехтування (FIE) у швейцарській Лозанні. Під час заходу було нагороджено найкращих фехтувальників за підсумком сезону 2020/21.

Лідером рейтингу в чоловічій шпазі став Ігор Рейзлін – єдиний український призер Олімпійських ігор-2020 у фехтуванні. 36-річний Рейзлін здобув у Токіо індивідуальну "бронзу" – свою дебютну олімпійську нагороду.

Також у березні шпажист переміг на етапі Кубка світу в Казані.

Для Рейзлін це перша перемога в загальному заліку сезону в кар'єрі.

Тим часом у жіночій шаблі найкращою визнали олімпійську чемпіонку 2008 року й шестиразову чемпіонку світу Ольгу Харлан. Українка очолила рейтинг, незважаючи на ранній виліт з Олімпіади (вже в першому раунді).

Харлан уже вп'яте в кар'єрі стає першим номером. До цього Ольга була лідеркою заліку в сезонах 2021/13, 2013/14, 2017/18 і 2019/20.

Крім того, членом Виконавчого комітету FIE було обрано міністра спорту й молоді України та олімпійського чемпіона 1992 року Вадима Гутцайта.

Що відомо

  • Ігор Рейзлін – 36-річний український фехтувальник, який спеціалізується на шпазі.
  • Рейзлін став бронзовим призером Олімпіади-2020. У 2019-му виграв дві медалі чемпіонату світу: "срібло" в команді й особисту "бронзу", віцечемпіон Європи-2011 у команді. П'ять разів завойовував медалі Кубка світу.
  • Ольга Харлан – 31-річна українська фехтувальниця, яка спеціалізується на шаблі.
  • Харлан має чотири олімпійські нагороди: командне "золото" 2008 року, командне "срібло" 2016-го та дві індивідуальні "бронзи" (2012, 2016).
  • На рахунку Харлан – 15 медалей чемпіонатів світу: 6 золотих (з них 4 – особисті), 7 срібних і дві бронзові. Також вона чемпіонка Європейських ігор-2015 і восьмиразова чемпіонка Європи.
На початок