На головній площі Олександрії Кіровоградської області влаштували акцію “Діємо проти насилля”. Містянам розігрували у ролях сценки з прикладами домашнього насильства і обговорювали їх з перехожими, розповіла співорганізаторка акції, керівниця проєкту "Сила рівності" Анна Орловська.
Хепенінг
Відігравали міні-вистави представники молодіжного парламенту Олександрії. Таке дійство Анна називає "хеппенінг" – від англійського слова Help, допомога. Часто люди, які потерпають від насилля, не вважають, що з ними відбуваються неприйнятні речі, особливо, коли має місце психологічне насилля. Такий погляд "зі сторони", який дають такі акторські замальовки, допомагають їх розпізнати, говорить Анна.
"За статистикою кожна третя жінка у світ протягом життя зазнає фізичного або сексуального насилля, але про це не прийнято говорити публічно, – каже співорганізаторка акції. – Більше того, багато постраждалих вважають насильством лише побої, а приниження, словесні знущання, чи критику терплять і виправдовують складним характером партнера. Саме тому у ході хепенінгу, через імпровізовані вистави, підлітки намагалися звернути увагу жителів міста на різні види домашнього насильства та продемонструвати, що це буденна проблема, варта визнання та розв’язання".


За свою участь від громадської організації підлітки отримали світшоти з написом "Сила рівності" та "ВільніВідСтереотипів".
Фотовиставка "Річ у тім"
На площі представили фотовиставку “Річ у тім”, яку організували поліцейські Олександрії, розповіла Анна Орлова.

"Річ у тім 2.0" — це виставка, на світлинах якої представлені 16 предметів, пов’язаних з реальними випадками домашнього насильства. Розповіли історії постраждалих від домашнього насильства українські актори, ведучі, музиканти, вчені та спортсмени.
Плакат з порадами
Ще однією локацією акції став фліпчарт, на якому містяни писали свої варіанти рішень того, що робити, коли людина потерпає від насильства.


Перехожі отримали флаєри з контактами національної гарячої лінії, куди слід звертатися у разі домашнього насильства. Це такі телефони 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).
Акцію організували громадська організація “Олександрійський гендерний інформаційний центр”, “Інша жінка”, організація матерів дітей з інвалідністю Олександрії "Серце матері", служба у справах дітей, центр соціальних служб та поліція міста, центральна міська бібліотека, – всього 50 людей.
За підрахунками Анни Орловської, брали участь в акції більше 100 олександрійців.
Що відомо
- “16 днів проти насильства” – це щорічна міжнародна кампанія, яка розпочинається у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і завершується 10 грудня, у День прав людини.
- Проєкт “Сила рівності” підтримується урядом Канади в межах проєкту "Голос жінок і лідерство – Україна", що впроваджується Українським Жіночим Фондом.