"Однозначно краще, ніж минулого року". Що сказав Санітра про старт збірної України на Кубку світу

"Однозначно краще, ніж минулого року". Що сказав Санітра про старт збірної України на Кубку світу

Ексклюзивно
"Однозначно краще, ніж минулого року". Що сказав Санітра про старт збірної України на Кубку світу
Євгеній Каранов

Як тренер чоловічої команди оцінив результат першої гонки.

Чоловіча збірна України провела першу гонку сезону на рівні Кубка світу. П'ять українських біатлоністів виступили в індивідуальній гонці в Естерсунді.

Як і представникам жіночої команди, двом українським біатлоністам вдалося посісти високі місця в Естерсунді. Причому найкращий результат показав Антон Дудченко, що випередив Дмитра Підручного та посів 24-е місце.

Читайте також: Два українці - у топ-30 першого старту чоловіків на Кубку світу: результати індивідуальної гонки

Під час гонки головний тренер чоловічої збірної України Юрай Санітра дав флешкоментар Суспільне Спорт за підсумками результатів трьох біатлоністів - Дмитра Підручного, Богдана Цимбала та Антона Дудченка. Він залишився задоволений рухом по дистанції Підручного та Дудченка та не має претензій щодо трьох хиб на стрільбищі.

"Підручний, Цимбал і Дудченко з трьома промахами. Шкода через ці два промахи у Підручного [на останньому вогневому рубежі], оскільки він дуже добре тактично біг. Під час першої стрільби лежачи в нього не закрився перший габарит - такий, який міг би закритись. Дудченко потрапив у порив вітру під час стрільби, зробив корекцію, але є два промахи. Теж така тактична помилка".

"На трасі сподобалися усі спортсмени - Підручний, Дудченко, Цимбал трохи важчий. Але думаю, що на перший старт усі втрьох показали непоганий результат. Адже було видно, що стрільбище наробило проблем багатьом топспортсменам".

Залишився задоволений Санітра і роботою на стрільбі Дениса Насика і Андрія Доценка. А також загальним результатом Насика, що дебютував на рівні Кубка світу.

"Можу сказати, що зі стрільбою добре впорались Насико і Доценко. Насико вже закрив усі мішені під час першої стрільби і з одним промахом біг після другої стрільби лежачи. Тому для мене перший старт став однозначно кращим, аніж минулого року".

Підсумовуючи виступ біатлоністів після гонки, Санітра також визнав: Підручному та Дудченку не вистачило трохи влучності на вогневому рубежі.

"До сьогоднішнього старту можу сказати, що була можливість зробити дуже-дуже хороший старт цього сезону. Треба було трохи краще упоратися зі стрільбою Підручному та Дудченку. Дуже порадував Антон, який пробіг дуже хороший старт. Було гарно на нього дивитися. Цимбал себе зранку відчував не так, як треба було на трасі. Не було такого, що він може. Але загалом можна сказати, що хлопці вдало впоралися зі стрільбою, порівняно з тим, як стріляли наші суперники".

"Маємо хороших вісім спортсменів, тому що в основу можна рахувати і Насика. Йому треба трохи по техніці та фізично допрацювати, але цей спортсмен мені подобається: скромний хлопець, який чудово розуміє, що каже йому тренер. Тому я радий, що є конкуренція, але ще далеко до лютого. Треба продовжувати тренд шляху до цього сезону".

Санітра вважає позитивним результат в індивідуальній гонці ще й тому, що має більшу обойму біатлоністів для вибору на етапи Кубка світу. Частина біатлоністів команди "А" пропускала старт через спалах коронавірусу.

"Дуже великий плюс Денисові Насику, який упорався зі стартом та психологічно. Трохи не вистачало ходу по дистанції на кращий результат. Але враховуючи Кубок світу, пройшов дуже гідно. У Доценка стрільба гарна, але ногами виглядав гірше. Скажу, що це радує, оскільки фізично не залишилися так позаду за своїми суперниками, як це було у минулому році. І маємо ще у запасі спортсменів: Приму, Тищенка, Ткаленка, Лесюка. Тому будемо далі працювати та рухатися".

Що далі

  • Неділя, 28 листопада, 12:00. Жінки, спринт (7.5 км)
  • Неділя, 28 листопада, 14:45. Чоловіки, спринт (10 км)

Вибір редакції

На початок