27 листопада у Житомирі біля пам'ятника "Сумуючий Янгол" місцеві жителі з лампадками, колосками пшениці та квітами вшанували пам'ять жертв голодоморів. Про це повідомляє працівник Суспільного Леонід Мацієвський, який перебував на місці події.
О 15:30 біля пам'ятника розпочали мітинг-реквієм, присвячений пам'яті жертв голодоморів.



Захід розпочали з театрелізованого дійства, яке описувало події 1932-1933 років.


Священнослужителі християнських церков різних конфесій відслужили поминальну панахиду.


О 16:00 учасники мітингу-реквієму долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання.




Після хвилини мовчання присутні поклали лампадки, свічки, пшеничні колоски та грона калини до пам'ятника жертам голодоморів.
ОНОВЛЕНО на 20:00
Житомирянина Ліна Могильницька прийшла до пам‘ятника разом із мамою.
"Це наша пам'ять про тих, кого із нами вже немає, – каже житомирянка. – Пам'ять про тих, які народилися не у тут пору і стали жертвами. Ми повинні пам’ятати про ті події і приходити сюди. Ось моя мама, яка народилась у 1931 році – вона очевидиця цих подій".


Мама Ліни Могильницької Олександра Онищук розповідає, що її родина тяжко переживала Голодомор 1932-1933 років.
"Дуже великий голодомор був у 1933 році. Ввесь урожай повимокав, усе забрали, що в людей було і вивезли підводами. Я не можу говорити про це, мені важко… Люди виживали, бурян їли, я не можу передати наскільки це важко", – сказала Олександра Онищук.


Історик Микола Кордон, який також долучився до вшанування пам‘яті жертв голодоморів, у коментарі кореспондентам Суспільного розповів, що найбільший голодомор на території України в 1932-1933 роках був штучно створений, щоб повністю знищити вільне українське селянство.

"Найбільша трагедія – це Голодомор 1932-33 років. Відбувалася колективізація. Щоб примусити вільнолюбиве українське селянство йти колгоспи тодішня влада взялась до репресій і Голодомор – це різновид політичних репресій. Такі трагедії ми повинні пам‘ятати", – розповів житомирський історик Микола Кордон.
Читайте також
- "Я ніколи цього не забуду": очевидиця Голодомору з Житомирщини розповіла про пережите.
- Молитва, хвилина мовчання та свічки пам'яті. У Києві вшанували пам’ять жертв Голодоморів.
- В Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Що відомо про цей день.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram