На Європейській площі в Дніпрі до Дня пам’яті жертв голодоморів влаштували акцію «Їжа на вулиці», повідомляють з місця події кореспонденти Суспільного.
Пластуни приготували страви, завдяки яким виживали українці у 1932-33 роках, – чай із виноградних гілок, юшку з кукурудзяних качанів, оладки з тирси, млинці з кропиви, хліб із березової кори тощо.

Як розповіла керівниця громадської організації «Станиця Дніпро Пласту - Національної скаутської організації України» Олександра Полянчикова, рецепти взяли із розповідей очевидців тих подій.
«Цю трагедію не можна замовчувати, і радянські злочини повинні бути відомі людям», – сказала Олександра Полянчикова.

12-річний Тарас Микитчук разом з товаришами приготував хлібці з сіна, гречки та трави.
«Моєму дідусеві у часи Голодомору було років 6-7. Він небагато мені про це розповідав, але казав, що їжі майже не було», – сказав він.

Наталія Дейнега приготувала хлібці з макухи та сіна. Розповідає, що такі їла її бабуся, яка пережила голод на Запоріжжі.
«Гречка, макуха й перемелене сіно. Паляниця з відходів. Про це мені розказувала бабуся. У 1933-ому їй було п’ять років, вона все це пам’ятала. Вижили, тому що була можливість брати відходи з олійниці – макуху. Розповіла вона мені це тоді, коли я стала дорослою. Завжди берегла харчі, кожен окрайчик хліба. Не жалілася, а казала: «Знали б ви, що ми пережили», – розповіла Наталія.

Карина Кутукова з мамою спекли хліб з березової кори.

Учасники акції накрили стіл і давали перехожим пробувати страви.

Потім учасники акції лампадками виклали напис «1932-33».

Читайте також
- На Дніпропетровщині шукатимуть поховання жертв Голодомору за допомогою дронів
- Щоденник сучасника Голодомору та історія в документах: у Дніпрі відкрилась виставка про голод 30-их
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро