На Херсонщині у Кочубеївській громаді проводять навчання для підприємців

На Херсонщині у Кочубеївській громаді проводять навчання для підприємців

На Херсонщині у Кочубеївській громаді проводять навчання для підприємців
Кочубеїївська громада

На Херсонщині у Кочубеївській громаді проводять навчання для підприємців в рамках проєкту «Успішний бізнес – успішна громада». Цей проєкт реалізовує громадська організація «Моя громада – мій добробут» разом із виконавчим комітетом Кочубеївської сільської ради за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

За словами голови Кочубеївської сільської територіальної громади Людмили Костюк, у громаді проживає майже три тисячі населення і немає жодного потужного бюджетоутворювального підприємства.

"Однією з важливих умов розвитку території є створення робочих місць, розвиток малого та середнього бізнесу, залучення інвестицій – щоб людям було де працювати та вони не їхали з громади. Сподіваюся, що семінари та консультації, які ми проводимо в рамках проєкту, допоможуть розкрити підприємницький потенціал у жителів громади", - розповіла Людмила Костюк.

Для майбутніх та чинних підприємців плануються зустрічі з представниками банків, податкової та інших державних установ.Також людям презентують програми підтримки малого та середнього бізнесу, які пропонує держава та міжнародні організації.

Як каже голова Кочубеївської громади, також планують надавати фінансову підтримку як початківцям, так і тим, хто вже працює. Основні умови – реєстрація на території громади, створення робочих місць.Поки що йдеться про 200 тисяч гривень, говорить Людмила Костюк.

Ще на території громади створили бізнес-простір у ЦНАПі.

"Робочу зону обладнали сучасною технікою та доступом до мережі Інтернет. Тут можна працювати з документами, видрукувати, сканувати та копіювати їх, оформити електронні ключі, зареєструватися на порталі Дія тощо. А в разі потреби отримати допомогу фахівців ЦНАПу", - розповіла Людмила Костюк.

Крім цього, в рамках проєкту працюють над втіленням двох ініціатив. Перша – створення бренду Кочубеївської громади. Для цього вже залучили експерта, створили робочу групу.

Що відомо

  • Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
На початок