Дмитро Новгородський з Дніпра переміг на змаганнях адаптивних атлетів у США

Дмитро Новгородський з Дніпра переміг на змаганнях адаптивних атлетів у США

Дмитро Новгородський з Дніпра переміг на змаганнях адаптивних атлетів у США
Суспільне Дніпро

14 листопада у США в Північній Кароліні відбулися змагання адаптивних атлетів WheelWod 2021. Атлет з Дніпра Дмитро Новгородський посів на цих змаганнях перше місце у своїй категорії. Пройти відбір на ці змагання Дмитру вдалося лише з третього разу, там він був єдиним учасником з України.

У 2014 році Дмитра як офіцера запасу призвали до армії. Після навчання він поїхав на фронт. Через пів року дістав мінно-вибухову травму, довелося ампутувати ногу. Чоловік пройшов реабілітацію, потім вирішив зайнятися спортом.

"Вирішив трохи себе привести в норму, бо під час реабілітації набрав ваги зайвої. Сидячий спосіб життя - він до здоров’я не доведе", - розповів атлет.

Дмитро починав свої тренування з паралімпійської дисципліни - жиму лежачи. Та згодом дізнався про такий напрямок як кросфіт і захопився ним. Розповідає: посилено тренуватися почав із 2018 року, коли дізнався про можливість потрапити на змагання адаптивних атлетів у США. Пройти відбір вдалося лише з третього разу - дніпрянин був єдиним учасником з України і посів перше місце у своїй категорії.

"Все одно знаходиш якийсь аналог даного руху, який буде заміняти його. Наприклад, присідання я не можу в повному обсязі виконувати через протез. Я виконую їх як присідання на дерев’яну коробку", - говорить переможець.

Зараз Дмитро працює тренером в одному зі спортзалів Дніпра. Каже, аби бути гарним спеціалістом, потрібно постійно вчитися. Тож планує отримати вищу освіту у сфері фізичної культури та спорту.

Керівник спортзалу Євген Жуков розповідає: познайомився з Дмитром у соцмережах, та приблизно пів року тому запросив атлета на роботу.

"Що мене здивувало - це безмежний дух людини, яка змогла побороти якийсь життєвий досвід, втрату ноги и зайнятися справою, яка може допомогти іншим людям. І бути на висоті, на рівні атлетів, які змагаються нині за кордоном", - каже керівник спортзалу.

Зараз Дмитро Новогородський готується до наступних змагань з кросфіту, що відбудуться у США вже у січні.

Читайте також

- "У реабілітації допоміг спорт": хмельничанин розповів про життя до і після поранення на війні

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок