Швидкісний інтернет у селах Рівненщини: як заохочують провайдерів та скільки це коштує

Швидкісний інтернет у селах Рівненщини: як заохочують провайдерів та скільки це коштує

Ексклюзивно
Швидкісний інтернет у селах Рівненщини: як заохочують провайдерів та скільки це коштує
Суспільне Рівне

На Рівненщині 100 сіл до кінця 2021 року отримають швидкісний інтернет у рамках державної інтернет-субвенції. Про це розповіла заступниця голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку Іванна Смачило. Вона додала: у більшості населених пунктів кабель до місцевих соціальних об'єктів вже проклали, у решті сіл роботи ще тривають.

Успішна історія як приклад

У Жорнівській гімназії навчається 49 учнів, до місцевого дитсадочка ходить ще дев'ятеро дітей. Упродовж двох тижнів вчителі та вихователі займаються з ними за допомогою швидкісного інтернету.

"Інтернет в нашому навчальному закладі був давно, але швидкість його бажала кращого. При заявлених восьми мегабітах за секунду реально було чотири мегабіти. Це не давало можливості працювати в YouTube, показувати відеоролики. Переважно працювали пошта, адміністративна робота і все", – каже заступник директора Жорнівської гімназії Ігор Петлюк.

Швидкісний інтернет почали використовувати і на уроках.

"Ми можемо виконувати з дітьми різноманітні інтерактивні вправи і навіть без проблем здійснюємо віртуальні подорожі. І в музеї України, і навіть по містах усього світу", – розповідає вчителька початкових класів Олена Євтух.

Цьогоріч в рамках державної субвенції на проведення інтернету до соціальних об'єктів Жорнова і сусіднього Крилова витратили 235 тисяч гривень. Тепер інтернет є майже в усіх селах Варковицької громади.

"Фактично в нас на сьогодні ще залишилося одне село Дядьковичі без інтернету, але ми плануємо наступного року також його подати, бо цьогоріч не попали вони в цю інтернет-субвенцію", – розповідає голова Варковицької тергромади Юрій Парфенюк.

У сусідньому селі Черешнівка проживає понад сотня жителів. Станом на 26 листопада інтернет тут є тільки у місцевому фельдшерсько-акушерському пункті.

"Можна подивитися лекції, виписати рецепти, подивитись інформацію. Направлення, наприклад, треба було йти до лікаря виписувати, а так – в електронному порядку на телефон прийшло і вже людина може собі в поліклініці пройти до лікаря. Не треба чекати", – каже завідувачка ФАП с. Черешнівка Раїса Сенюк.

Читайте також: Інтернет як помічник: що думають у рівненських селах про діджиталізацію

Провайдерів доводиться заохочувати

Ще донедавна провайдери відмовлялися проводити інтернет у віддалені села. За словами заступниці голови Рівненської облдержадміністрації Іванни Смачило, щоб змусити їх це зробити, держава вдалася до заохочення.

"Куди їм було невигідно вкладати кошти й проводити оптоволокно, вони його провели фактично за державні кошти. А тепер вони можуть забезпечити інтернетом мешканців, які стануть їхніми абонентами", – каже Іванна Смачило.

Вона додає, що під державну інтернет-субвенцію потрапили усі села Рівненщини, які мають хоча б один соціальний об'єкт – школу, ФАП чи сільський клуб.

"До 31 грудня у нас 100 сіл, які не мали швидкісного інтернету, його мають мати. Хтось вже провів, в когось роботи тривають, в когось вже завершуються", – уточнює заступниця голови Рівненської ОДА.

Загалом на Рівненщину в рамках цьогорічної інтернет-субвенції виділили 15 мільйонів гривень. За словами Іванни Смачило, через технічні причини під неї не підпало лише кілька сіл. Туди інтернет за рахунок коштів, зекономлених на цьогорічних підключеннях, планують провести вже у 2022 році.

Що відомо

  • На Рівненщині станом на кінець березня у 241 населеному пункті не було провайдерів. У державному бюджеті передбачили 500 мільйонів гривень, аби втілювати цю програму в усіх регіонах України.
  • У вересні 2019-го року президент Зеленський під час представлення нового голови ОДА Віталія Коваля доручив йому зайнятись питанням покращення мобільного зв'язку та інтернету на Рівненщині.
  • Змусити мобільних операторів поставити більше станцій законного шляху немає, заявив пізніше голова ОДА. Але додав, що між владою і мобільними операторами є діалог і вони пообіцяли збільшити свої інвестиційні програми.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок