В Одесі оприлюднили список аварійних будинків Приморського району: їх жителів планують розселяти

В Одесі оприлюднили список аварійних будинків Приморського району: їх жителів планують розселяти

В Одесі оприлюднили список аварійних будинків Приморського району: їх жителів планують розселяти
Думська/ на фото пам'ятка архітектури на Ніженській, 16. Прибутковий дім Стрітенської церкви

26 листопада депутат Олексій Асауленко оприлюднив список старих та аварійних будинків Приморського району. Серед них 53 перебувають на балансі ЖКС "Порто-Франківський" і 18 – на ЖКС "Фонтанський". 21 з них – пам'ятки місцевого значення. Голова Приморської адміністрації Марат Корольов розповів Суспільному, що будуть робити із цими будівлями.

У цілому, в Приморському районі, за словами Корольова, приблизно 1 130 будинків, які потребують відновлення. Аварійні будинки, яким загрожує руйнування ремонтувати не будуть:

"Є кілька видів будинків: старі, аварійні й аварійні, яким загрожує руйнування. У кожному будинку має бути проведене технічне заключення. Якщо це аварійний будинок, якому загрожує руйнування, то жодні кошти на те, щоб його зберегти, виділятися не будуть".

Як повідомив Корольов, місць для розселення мешканців аварійних будинків у місті недостатньо. Є значна кількість людей, які стоять в черзі, щоб переїхати з аварійних будинків, за його словами, з цим "дуже-дуже складно".

За словами чиновника, людей, які живуть в аварійних будинках чекатиме розселення, а на місцях побудують щось нове.

"Багато пам'яток архітектури, які в такому станів, вони в приватній власності. Й інвестори, які їх купували, зобов'язалися відновити а відреставрувати пам'ятки архітектури. Більшість з них роблять все можливе, щоб ця пам'ятка утратила свій статус, щоб збудувати щось нове".

Корольов зазначив, що є міська програма, яка передбачає реставрацію пам'яток місцевого значення, але наразі інформації стосовно найближчих реставрацій у нього немає. За його словами, наразі в рік за кошти місцевого бюджету реставрують близько 30-40 будинків.

Читайте також

  • Будинок Калпакчі в Одесі хочуть реставрувати. За проєктну документацію готові заплатити 900 тис. грн
  • Обвинувачення інженеру технагляду за реставрацією будинку Русова в Одесі направили до суду
  • На Одещині за понад пів млн грн планують створити вебсайт та архів об'єктів культурної спадщини

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок