Рома Майк: Я займаюся всім, що приносить гроші, щоби вливати їх в музику

Рома Майк: Я займаюся всім, що приносить гроші, щоби вливати їх в музику

Рома Майк: Я займаюся всім, що приносить гроші, щоби вливати їх в музику
Яна Сочевічек, Радіо Промінь

12 листопада Рома Майк випустив на музичних платформах дебютний сольний альбом, у якому окрім хіп-хопу можна почути джазові та R'n'B-треки.

В ефірі "Радіо Промінь" Рома Майк розповів, чому розділив альбом на "медійну" і "немедійну" частини, як "боровся" з музичними платформами за трек "Сили", за яких умов може написати пісню за пів години і як його собака Люц перетворився на артиста.

Який за настроєм альбом "Рома Майк"?

Він абсолютно різний, немає однакових пісень. Кожна пісня знайде свого слухача. Кожна композиція записана, написана в різних місцях для того, щоб не було зони комфорту, в якій пишуться однакові пісні. Я був в Ужгороді, написав кілька пісень. Коли я був себе в місті, де народився, також черпав якісь ідеї, дивився на місцини, де бував раніше, ностальгував, збирав це все. І в Києві, якраз коли відбулись трансформації, зміни в моєму житті, зрозумів, що нарешті готовий до дебютного сольного альбому.

Які сподівання покладаєш на сольний альбом?

Моя мрія збулася. У мене сподівання, що якомога більше людей почують альбом і відчують, що я хотів донести.

Рома Майк: Я займаюся всім, що приносить гроші, щоби вливати їх в музику

Чому назвав альбом "Рома Майк"?

Бо тут все крутиться навколо персонажа. Це історія не однієї пісні, а п’ятнадцяти пісень, які знаходяться в цьому концепті.

Але все ж таки, якщо обирати пісню, то яка тебе найбільше характеризує?

Мені подобається пісня "Сили", тому що вона звучить як гангстерська симфонія, гангстерський блюз. Я раніше ніколи не чув в українській інтерпретації чогось схожого. Ця пісня мені нагадує машини на великих колесах. Коли їдеш по району у своїй маєчці-безрукавці. Можливо, я зніму собі такий кліп. Ця пісня дуже мелодійна, тому що це все не семпли, а живе фортепіано. В мене були проблеми навіть із завантаженням цього треку. Мені реліз на стрімінгах вертали, казали, надайте документи на семпл, що ви використали. Я пояснив, що мені зіграли це, що я зробив цю пісню так, як я хотів. І тільки тоді вони прислухались і допустили до релізу.

"Немедійна" частина альбому оповідає про моє життя зі всім брудом

Як би ти розділив альбом?

Я б розділив на дві частини – на "медійну" і "немедійну". "Немедійна" частина оповідає про моє життя зі всім брудом. Тобто без фільтрації слів, без заміни слів, аби комусь догодити. Я в першу чергу хотів догодити сам собі, своїм враженням, які я збирав. Я хотів це видати, щоб бути весь час задоволеним своєю роботою. Медійна частина складається з пісень, які мають чіпляючі хуки. Наприклад, "Дощик", "Босоніж", "Станемо морем", "Дай тепла", "Кров кольору пелюсток", "Вуличний музикант". Ці треки мають медійну складову, мають приспів, який чіпляється до ідеї.

Тобто ці пісні можна просто зараз вмикати навіть дітям, вони будуть зрозумілими?

Звичайно. І до речі, на стрімінгових платформах є позначення "Е" – extended (з англійської мови – "розширений" – прим. ред.). Тобто якщо ця буква є біля треку, то цей трек з нецензурною лексикою. Якщо її немає, то можна слухати дітям. Звертайте увагу на те, що містить букву "Е", і вмикайте дітям тільки те, що її не містить.

До речі, ще дуже багато цікавих історій з альбомними треками. Пісня "Кров кольору пелюсток" була написана в Ужгороді й присвячена моїй коханій дружині Юлі.

А є історія з треком "Нагуляний". Це трек про мого пса, який постійно ходив за мною. Але була історія, що його забрали муніципали, і я про це не знав. Вони його відрядили в Луцьк, в притулок для собак, бо сусіди пожалілися. Він вкусив п'яного чоловіка, який хитав мій паркан. Я не знав, що сталося з собакою і чи він повернеться. Я поїхав до Луцька, це 70 кілометрів від Володимира-Волинського. Гуляю центром міста, і на мене просто накидається якийсь пес. Я думав, що на мене хтось напав, обертаюся, а це він стоїть, весь у реп’яхах. Він втік з притулку і знайшов мене. Я з ним поїхав на автостанцію в Луцьку, він чемно стояв, навіть краще за будь-якого громадянина в маршрутці.

Я запитав водія на автостанції, чи можна до Володимира доїхати з псом. Він сказав, що можна, якщо є повідок і намордник. В мене нічого не було, тому що я не звик його прив’язувати, він завжди був вільний, ходив собі біля мене. І все-таки ми його в багажник оприділили. Він в багажнику сидів всю дорогу. І пасажири запитували, що це пищить. А він все скавчав, тому що дороги такі вальяжні. Водій не розгубився і сказав, що це гальмівні колодки в нього так свистять.

Коли він, побачивши вже, що приїхав додому, знайоме місце, то почав бігати, бо отримав свою свободу, його ніхто не чіпає. Він проводить мою сестру в музичну школу. І в нього тепер новий господар – моя сестра Мар'янка.

Рома Майк: Я займаюся всім, що приносить гроші, щоби вливати їх в музику
Яна Сочевічек "Радіо Промінь"

В тепер тебе ще один є пес – Люцифер.

Так, він зі мною треки записує. У нас є трек "Ціль". Історія треку така: коли Люц зайшов у кімнату, я якраз начитував, записував куплет. І він почав завивати, я записав це все. Почав використовувати це в міксі. І ми вирішили випустити трек з собакою. Щоби це не було, наче це едліб, а щоб це було наче його частина. У Spotify він навіть галочку отримав, що артист. Тож реєструйте своїх домашніх улюбленців і давайте їм можливість розвиватися. І підписуйтеся на Люцифера, він зареєстрований як "Люц".

Він слухає реп?

Люц слухає реп, джаз, фанк. І він завжди у святковому настрої. Ми створюємо святкову ідилію вдома кожного дня, для нього кожен день як свято. Для нього звук — не щось дратуюче, він приходить туди, де звук.

В екстремальних ситуаціях можу написати пісню за пів години

Чим ти зараз заробляєш на життя?

Хочу, щоб мій основний заробіток був від музики. Наразі я займаюсь всім, що приносить мені кошти, аби вливати їх в музику. Я використовую всі можливості, аби заробити для того, щоб щось записати, десь зняти кліп. Ми зняли кліп на пісню "Відображення". Він дуже цікавий, ви можете побачити мене не в стандартному образі.

Дуже багато ще цікавих альбомних історій. От трек "Дай тепла" був написаний, коли я посварився з дружиною. Я пішов у кімнату собі плакатись, там вирішив, що не буду плакатись, треба творити. Я завжди в таких якихось екстремальних ситуаціях пишу пісні. І пишу за короткий час, можу написати пісню за пів години. І в мене з'явилися перші слова, про дельтаплан щось було. Я подумав, що дельтаплан мені точно не підійде, втекти на ньому від проблем я не зможу. Тому я все-таки вирішив поміняти на слова "Дай мені, дай тепла". Пісня оповідає про чоловіка, який втратив роботу, іде додому розчарований, його жінка в хату не пускає. І він співає, щоб вона дала йому тепла, пустила в хату, обійняла його і сказала, що все буде добре. Чоловіки в нас нині дуже залежні від своїх дружин. І якщо дружина скаже, що все добре, ти талановитий, ти молодець, то тоді й світ милий.

На якому етапі зараз робота з твоїм другом Вохою? Над спільним альбомом працюєте?

Так. У нас є кліп на пісню "Вєтєрок", і у нас майже готовий концепт. Багато треків ще не записано. Ми вже записали сім треків для спільного альбому, вони в нас вже є готові. З цих треків вже виходили "Вєтєрок" і "Мати ціль". І далі уже під весну будемо випускати сингли та весною випустимо альбом.

А зараз підписуйтесь на мій канал в YouTube і слухайте мій альбом "Рома Майк", ставте лайки, коментуйте, критикуйте. Я дуже люблю критику, краще критика ніж мовчання. Цей альбом – це історія, яка підійде всім. Кожен знайде дещицю себе в ньому. Я старався описати всі свої роки життя. Я шість років збирав тексти, тобто це дуже серйозна робота. І в моєму житті наразі це перехідний етап. Звершення, від якого є відштовхуватимуся.

На початок