За фактом бійки у школі на Буковині поліція розпочала перевірку

За фактом бійки у школі на Буковині поліція розпочала перевірку

За фактом бійки у школі на Буковині поліція розпочала перевірку
Бійка у школі в селі Ширівці, джерело: телеграм-каналі ХЧ

За фактом бійки двох учнів школи в селі Ширівці Чернівецької області у поліції розпочали перевірку. Опитали викладачів, очевидців, учасників бійки та їхніх батьків.

Про це сказав керівник сектору ювенальної превенції нацполіції області Микола Басараб.

За інформацією поліції, бійка трапилась 16 листопада між 14-річним хлопцем та 15-річною дівчиною. Відео оприлюднили 25 листопада у соцмережах. Батьки та працівники школи до поліції не звертались.

Між учнями трапилась суперечка. Дівчина почала бити хлопця, який у відповідь також ударив її. За цим спостерігали інші учні. Батьки жодних претензій один до одного через бійку не мають, а діти не травмувались.

Що відомо

  • Відповідальність за фізичне або моральне насильство над учасниками освітнього процесу передбачена у Законі Україні, прийнятому наприкінці 2018 року. Кривдники можуть заплатити до 3 500 гривень або виконувати громадські роботи. Штрафи передбачені й для тих, хто замовчує про випадки агресії в школі.
  • Якщо залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого спрямований булінг, відбувається в соціальних мережах, це – кібербулінг. За нього теж визначена відповідальність.
  • Згідно з дослідженнями ЮНІСЕФ, 67% дітей в Україні стикалися з проблемою булінгу, 24% дітей стали жертвами булінгу, 48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу. 44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе.
На початок