Реєстрація дітей — через автоматизовану систему: як працюватиме "Е-Садок" у Франківській громаді

Реєстрація дітей — через автоматизовану систему: як працюватиме "Е-Садок" у Франківській громаді

Реєстрація дітей — через автоматизовану систему: як працюватиме "Е-Садок" у Франківській громаді
Pexels/Yan Krukov

В Івано-Франківській територіальній громаді запровадили автоматизовану систему реєстрації дітей до комунальних садочків "Е-Садок". За таке рішення проголосували 39 депутатів 26 листопада на сесії міської ради.

За словами директора департаменту освіти і науки Ігоря Максимчука, в Івано-Франківську запровадили електронну реєстрацію в заклади дошкільної освіти з 2012 року.

"Раніше дітей реєстрували через ЦНАП. Новий ресурс дозволить вдосконалити електронну реєстрацію дітей. Батьки зможуть в онлайн-режимі через систему "Е-Садок" зареєструвати свою дитину до 41 комунального дитсадка. Реєстрація буде доступна з будь-якої точки планети, з телефонів, планшетів та комп'ютерів", — розповів Ігор Максимчук.

Директор департаменту освіти і науки каже, в кожному дошкільному закладі освіти громади призначать двох адміністраторів. Для них та керівника дитячого садка провели навчання. Також працюватимуть два регіональні адміністратори.

"Всіх дітей, батьки яких вже зареєстрували у садки, переведуть на електронну реєстрацію. За це відповідають адміністратори та керівники дитсадків. Ми не забудемо про жодну дитину", — розповів Ігор Максимчук.

З його слів, на сьогодні до садків Івано-Франківської територіальної громади зареєструвалися понад 10 тис. дітей.

"У нас пілотним проєктом буде відкриття дитсадка № 21 "Подоляночка", і це буде перше випробовування цього проєкту, ми оголошуватимемо набір", — каже Ігор Максимчук.

Депутатка міської ради Мар'яна Вершиніна поцікавилася, кому надаватимуть перевагу під час зарахування до садка: тим, хто вже зареєстрований, чи тим, хто встигне швидше зареєструватися в систему.

Ігор Максимчук повідомив, що реєстрація дітей в системі "Е-Садок", які наразі не зареєстровані в ЦНАПі, попередньо відбуватиметься з 1 березня.

"З 1 грудня впродовж зимових місяців адміністратори "переноситимуть" дітей, які є у списках, на платформу. Вони матимуть першочергове право на зарахування в садки, а з 1 березня реєструватимемо нових. Вони зможуть потрапити в дошкільні навчальні заклади тоді, коли будуть місця", — розповів Ігор Максимчук.

Зі слів директора департаменту освіти і науки, адміністратори самостійно перереєструють дітей, які вже записані.

"Це буде робота адміністратора та керівника садка. Якщо будуть виникати якісь моменти, для цього є регіональні консультанти. Всі діти, які зареєстровані на прохідних місцях, будуть в садках, це я вам гарантую", — каже Ігор Максимчук.

Положення про автоматизовану систему реєстрації дітей до комунальних садочків"Е-Садок" винесуть на розгляд сесії міської ради у грудні.

На сьогодні в Івано-Франківській громаді 98% дітей відвідують дошкільні заклади, каже Ігор Максимчук. За п'ять років в громаді відкрили дев'ять садків. 19 грудня відкриють ювілейний — 10.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок