Місяць в "червоній" зоні: що змінилося у житті миколаївців

Місяць в "червоній" зоні: що змінилося у житті миколаївців

Марафон

У Миколаївській області з 26 жовтня діють карантинні обмеження "червоної" зони епідемічної небезпеки. В області посилений масковий режим, вхід до закладів громадського харчування, кінотеатрів, спортзалів тощо за наявністю ковід-сертифікатів.

Що змінилося в житті миколаївців за місяць перебування у "червоній" зоні, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Транспорт

З введенням "червоної" зони змінились правила користування громадським транспортом. Водії мають перевозити пасажирів виключно за кількістю місць для сидіння. Це стало проблемою для жителів віддалених районів.

Жителька Корабельного району Ганна Паламар під час карантину почала їздити на роботу на електросамокаті.

Місяць в "червоній" зоні: що змінилося у житті миколаївців
Ганна Паламар їде на роботу на електросамокаті. Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

"Він мене дуже рятує в таких ситуаціях, я без перешкод добираюсь до роботи за той же час. На автобусі я такий же час витратила. Але є мінуси – не облаштовані ділянки, якими необхідно добиратися. Якщо про дистанцію сказати, наприклад, від Корабельного району до Соборної десь хвилин 40 їзди", — розповіла Ганна Паламар.

Вплив на бізнес

Обмеження торкнулись закладів громадського харчування, спортзалів, торговельно-розважальних центрів тощо. Без наявності ковід-сертифікатів – вхід до закладів заборонено. Керуюча однією з кав’ярень міста Анна Бенюх говорить, що через обмеження відвідувачів стало значно менше.

"На жаль, ми не можемо приймати відвідувачів усередині, працівники у нас повинні бути вакциновані обов'язково. Багато людей зробили друге щеплення. Люди можуть прийти, замовити каву і ми зробимо на виніс, з собою", — сказала Анна Бенюх.

В перший тиждень "червоної" зони зменшилась кількість клієнтів у майстрині манікюру Валерії Карцевої.

Місяць в "червоній" зоні: що змінилося у житті миколаївців
У салоні клієнтів приймають в засобах індивідуального захисту. Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

"Перші два тижні, звичайно, було менше людей. Одна-дві людини на тиждень, тому що всі були налякані, адже боялися, що в маршрутках вимагатимуть сертифікати, піднялась паніка, зараз стало з цим все легше. Клієнтів попереджаю, що із собою необхідно брати сертифікати, маску чи негативний тест", — розказала Валерія Карцева.

За словами голови громадської організації "Спілка підприємців Миколаївщини" Валерія Вєтрова, держава змінює форму підтримки бізнесу під час "червоної" зони.

"Якщо минулого локдауну виділялися вісім тисяч гривень для всіх працівників, зараз такого нічого немає. Але ми знаємо, що 3 листопада президент доручив прем'єр-міністру розробити таки пільги. Вони стосуються орендної плати, це пільги за кредити та пільги за комунальні платежі. Як це буде, ми ще не знаємо, хоча, зрозуміло, що це крапля у морі", — сказав Валерій Вєтров.

Перевірки на дотримання карантинних обмежень

З 26 жовтня мобільні групи щоденно перевіряють заклади громадського харчування, продовольчі та непродовольчі магазини на дотримання карантинних обмежень.

Як розповіла начальниця управління Держпродспоживслужби Лариса Бурденко, за період карантину було перевірено 9 945 об'єктів господарювання, більшість з яких обстежили саме мобільні групи.

Місяць в "червоній" зоні: що змінилося у житті миколаївців
Під час перевірки магазину мобільною групою. Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

"Але окремо були перевірки, їх було проведено теж більше тисячі, коли фахівці Держпродспоживслужби, як моніторингові групи, ходили розносили роз’яснення, розказували, як треба дотримуватися карантинних обмежень, відповідали на ті нагальні питання, які виникають у суб’єктів господарювання", — розповіла Лариса Бурденко.

Під час дії "червоної" зони патрульні поліцейські перевіряли громадський транспорт. Звертали увагу на кількість людей у салоні та чи всі масках

За словами речника патрульної поліції Віктора Кірєєва, з 26 жовтня патрульні склали 12 адміністративних протоколів на водіїв за порушення карантинних обмежень.

Місяць в "червоній" зоні: що змінилося у житті миколаївців
Поліцейські перевіряють маршрутки на дотримання карантинних норм. Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

"Ці протоколи відправляються до суду і міра покарання буде визначатися судом", — розповів Віктор Кірєєв.

Читайте також: "У Миколаївській області протягом доби виявили 475 випадків захворювання на коронавірус"

Медицина

За словами заступника голови Миколаївської облдержадміністрації Юрія Гранатурова, найбільш актуальна проблема Миколаївщини за час перебування у "червоній" зоні – велика кількість нових хворих на коронавірус.

"Дуже велика кількість нових хворих, вона просто була на межі можливостей медичної системи нашої. Проблеми з киснем, проблеми зі швидкою допомогою, яка просто фізично не встигала в пікові дні робити це дуже швидко. Паніка серед людей", – сказав Юрій Гранатуров.

Серед головних проблем медичної галузі Миколаївщини Юрій Гранатуров назвав нестачу кваліфікованого персоналу.

"Нам іноді кажуть, щоб ми ставили ліжка в спортзалі. В нас вистачає місць, в нас вистачає ліжок, у нас навіть вистачає ліків. Нам не вистачає лікарів-анестезіологів, інфекціоністів, фахівців, медичних сестер, санітарок", — сказав Юрій Гранатуров.

В області для ковідних хворих підготували 2 560 ліжок.

Станом на 26 листопада Миколаївщина продовжує перебувати у "червоній" карантинній зоні. На стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я області перебувають 1 464 пацієнти. Завантаженість ліжок становить 57,19 відсотка.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок