Депутати Івано-Франківської міськради проти ратифікації Стамбульської конвенції: що каже експертка

Депутати Івано-Франківської міськради проти ратифікації Стамбульської конвенції: що каже експертка

Депутати Івано-Франківської міськради проти ратифікації Стамбульської конвенції: що каже експертка
AP

Івано-Франківська міська рада підтримала звернення депутата Ярослава Дубаса до Верховної Ради та Кабміну не ратифіковувати Стамбульську конвенціюКонвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Дубас під час виступу аргументував це тим, що "Україна має ввійти в Європу з просімейним, християнським обличчям, захищати жінок та сім'ї".

Звернення депутат зачитав на 18 сесії міської ради VIII демократичного скликання.

Зі слів Ярослава Дубаса, якщо депутати Верховної Ради затвердять Стамбульську конвенцію, то "введуть у законодавство нетипові для країни поняття".

"Ми маємо ввійти в Європу з просімейним, християнським обличчям. Ми повинні змінювати наше національне законодавство стосовно захисту жінок, щоб наші сім'ї були захищені, і створювати в Україні умови для того, щоб не було дискримінації. Деякі міжнародні акти вводять в наше законодавство поняття, які є нетипові для нас. Це — поняття гендеру, гендерної ідентифікації, гендерної самоідентичності, популяризації визнання сексуальної орієнтації й зобов'язання викладати ці всі поняття у школах, інститутах, захищати на всіх рівнях. Ми вчергове закликаємо ввійти в цей процес з християнським обличчям, захищати наших жінок, сім'ї", — сказав Ярослав Дубас.

Повний текст звернення можна прочитати тут. Рішення підтримали 34 депутати.

Голова громадської організації "Д.О.М.48.24." Наталія Вишневецька у коментарі кореспондентові Суспільного сказала, що поняття стать і гендер розділяють у багатьох країнах.

"Гендер — це те, що суспільство вимагає від людини певної статі, як вона має поводитися. У Стамбульській конвенції на одній-єдиній сторінці згадується слово гендер у тому контексті, що допомога має надаватися незалежно від гендерної ідентичності", — розповіла Наталія Вишневецька.

З її слів, конвенція "ніяк не регламентує родину, шлюб, одностатеві шлюби".

"Стамбульську конвенцію розробляли й українці також. Україна підписала цю конвенцію, і це взагалі дивно, що країна підписує, а потім її не ратифікує. Це — законодавчий акт, який посилює відповідальність у сфері протидії домашньому насильству. На жодні інші акти вона не впливає. Вона вимагає від держави створення більшої кількості притулків, виплати матеріальної допомоги постраждалим від насильства, створення єдиного вікна для постраждалих, посилення відповідальності", — пояснює Наталія Вишневецька.

Вона каже, що питання "руйнування сім'ї", про яке сказав Ярослав Дубас, стосується Стамбульської конвенції лише в одному сенсі.

"Коли постраждалі звертаються, то перше, що намагаються зробити деякі служби, — помирити. Навіть поліцейські починають мирити. А мирити без проходження корекційної програми — це безглуздо і неефективно. Якщо розглядати з тієї точки зору, що кривдників притягатимуть до відповідальності незалежно від того, чи є заява, чи ні, то так, це розбиває родину. Але чи є нормальною родина, де батько б'є, ображає чи кричить на дружину, а дитина це все бачить. Це — велике питання, що краще: така родина чи взагалі без родини", — сказала керівниця "Д.О.М.48.24.".

З текстом Стамбульської конвенції можна ознайомитися тут.

25 листопада на Вічевому майдані в Івано-Франківську під час акції "16 днів проти насильства" учасники громадської організації "Д.О.М.48.24." підготували звернення до президента Зеленського з проханням ратифікувати в Україні Стамбульську конвенцію, яка має захищати жертв домашнього насильства, а також тих, хто стає свідками.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок