На Рівненщині діятиме заборона на вилов раків у зимовий період. Що про це відомо

На Рівненщині діятиме заборона на вилов раків у зимовий період. Що про це відомо

На Рівненщині діятиме заборона на вилов раків у зимовий період. Що про це відомо
Photo by Alyona Bogomolova on Unsplash

З першого грудня на Рівненщині діятиме заборона на вилов раків. Це пов'язано з зимово-весняним паруванням безхребетних, – повідомили у пресслужбі Рівненського рибоохоронного патруля. Така заборона діятиме до кінця березня, порушників каратимуть штрафами.

На Рівненщині з першого грудня 2021 року по 31 березня 2022 року діятиме заборона на вилов раків на період їхнього спарювання. Начальник управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Рівненській області Сергій Бондар повідомив: у раків спарювання та закладка ікри розпочинається, коли температура води опускається до десяти градусів і нижче.

"Для раків в останні десять днів листопада – оптимальні умови, адже температура води в області сягала 5-8 градусів. Типовий репродуктивний цикл річкових раків включає зимово-весняне парування, яке проходить з грудня по березень", – сказав Сергій Бондар.

За його словами, порушникам заборони ловлі передбачене покарання штрафом до 680 гривень. А окремо за кожного рака доведеться сплатити компенсацію 3332 гривні за екземпляр.

Після закінчення дії заборони вилову за добу одна людина зможе виловлювати не більше 30 раків у водоймах загального користування та не більше 50 раків на водоймах платного рибальства.

Що відомо

  • З першого квітня 2021 року до кінця червня на різних водних об'єктах Рівненщини діяла заборона на вилов раків. Її запровадили для збереження популяції водних ресурсів.
  • Таке обмеження Рівненський рибоохоронний патруль вводить тричі на рік: з 01 квітня по 30 червня – у нерестовий період; з 20 серпня по 30 вересня – на період другого линяння; з 01 грудня по 31 березня – на період виношування ікри.
  • Заборонено також виловлювати раків у темну пору доби із застосуванням підсвічування. Про порушення можна повідомляти відомство за телефоном 067-540-53-90.
  • Раки живуть 15-20 років, статево зрілими вони стають на третьому році життя. Плідність раків залежить від віку та розмірів, середньому одна самка може принести 300-400 екземплярів потомства. Вихід молоді відбувається у кінці травня – на початку червня, коли температура води піднімається до 21-23°C.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок