"Смак таврійки": на Миколаївщині планують виготовляти їстівні сувеніри

"Смак таврійки": на Миколаївщині планують виготовляти їстівні сувеніри

На Миколаївщині майстрині приготували медові пряники з таврійським розписом за автентичною рецептурою. Згодом вони можуть стати туристичною смачною візитівкою області й поповнять перелік брендової продукції.

Інформацію про це підтвердила організаторка конкурсу "Смак Таврійки", методист Центру навчання і освіти дорослих Руслана Сікаленко.

За словами Руслани Сікаленко, ідея у неї виникла після відвідування майстер-класу Любові Паранюк в Миколаївському обласному Центрі народної творчості.

"На Миколаївщині наразі ще бракує знакової для регіону сувенірної продукції, яка б була впізнаваною і виділяла область з-поміж інших регіонів. Мені дуже імпонує цей розпис, побачила в ньому майбутнє і для Миколаївщини, і для України в цілому", — розказала Руслана Сікаленко.

За словами Руслани Сікаленко, таврійський розпис як родзинка має стати візитівкою області. Ідей з цього приводу маємо багато, пряники – це лише перша ідея з таврійським розписом. Зараз працюємо над іншими та плануємо далі ще багато ідей реалізувати.

"Довго вивчали цю тему, тому що пряники для України — близька кондитерська тема, і саме пряник, який видавлений на дерев’яній дошці. У нас навіть є музей в Україні, в якому зберігають ці дощечки, ми захотіли повернутись до наших традицій", — розказала Руслана Сікаленко.

Для того, щоб зробити продукцію, яка стане брендовою, зі слів Руслани Сікаленко, такою, яку захочеться купувати, надсилати, забирати з собою до інших міст, регіонів і країн, то пряник для цього дуже добре підходить.

"Ми базувались на тому, що пряник має у складі природний компонент — мед. Його легко можна зберігати пів року, а за деякими рецептами й рік. Він не зачерствіє, не втратить своїх смакових якостей, особливо якщо влітку, теж можна буде взяти пряники з собою як сувенір, і тому команда підтримала цю мою ідею", — розказала Руслана Сікаленко.

Читайте також: "Майстрині з Миколаєва долучилися до проєкту зі створення вишивальної мапи України"

За словами Руслани Сікаленко, на першому етапі конкурсу "Смак Таврійки" обирали переможців за результатами онлайн-голосування. На другому їх оцінювало журі у складі представників громадськості, міської та обласної влади, бізнесу, культури та народної творчості.

"Перша майстриня здивувала своїм виробом, начиненим чорносливом, запареним у цукровому сиропі з вином та корицею. Друга — використала набір смаколиків для начинки у складі кураги, горіхів, родзинок та чорносливу. Визначено переможців і в інших номінаціях", — розказала Руслана Сікаленко.

Станом на 12 грудня вже виготовили дерев'яні форми під пряники, майстри працюють над дизайном спеціальної коробки. До нового 2022 року планують представити аудиторії вже готову продукцію.

Що відомо

  • 24 листопада відбувся конкурс пряників "Смак Таврійки". Учасники конкурсу презентували кондитерське мистецтво в поєднані з таврійським розписом та автентичною рецептурою. У конкурсі передбачено три номінації: рецептура пряника, дизайн дерев’яної форми та дизайн коробки для пряників у стилі таврійського розпису.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок